MojElektromobil

Kalifornská automobilka z nových vozidiel odstránila nastavenie stupňa rekuperácie. Hlásia to majitelia nových vozidiel na fórach od júna tohto roka. V terajších vozidlách sú k dispozícii dva stupne.

Rekuperácia elektromobilu

Rekuperácia elektromotora je dnes výsadou a výraznou výhodou elektromobilov oproti spaľovacím vozidlám. Premena kinetickej energie na elektrickú dobíja baterky a zároveň spomaľuje vozidlo, výsledkom čoho musí majiteľ len minimálne využívať brzdový pedál.

Všetky modely Tesly majú možnosť výberu nízkeho a štandardného stupňa rekuperácie. Majitelia nových Tesiel však na fórach Tesla Motors Club a Reddit hlásia, že v posledných mesiacoch (od júna 2020) túto možnosť jednoducho na displeji nemajú a ostal im iba ten silnejší stupeň.

Tesla dôvody vymazania tohto nastavenia nevysvetlila a informácie tak máme iba od samotných majiteľom na fórach.

Bude to pre majiteľov problém?

V niektorých elektromobiloch je viac stupňov rekuperácie, niektoré ponúkajú aj obyčajné „plachtenie“ bez akejkoľvek rekuperácie. Tesla ponúkala iba dva stupne, no majitelia si po krátkej dobe na toto brzdenie zvyknú.

Problém to môže byť pre nových majiteľom, ktorí prechádzajú zo spaľovacieho vozidla a nie sú na to zvyknutí. Nespokojnosť hlásia aj dlhodobí majitelia, ktorí jednoducho preferujú slabší stupeň rekuperácie.

Ako hodnotíte tento krok automobilky? Vyhovuje vám v Tesle silnejšia rekuperácia alebo si naopak myslíte, že je to krok späť? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

29. októbra 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+