MojElektromobil

Roadster od Tesly zažije svoj debut na autosalóne Grand Basel. Ten sa označuje za “najvyššiu šou pre majstrovské diela automobilov”. Tesla síce mala otvárací event, na ktorom model predstavila, no oficiálne sa Roadster ešte na žiadnom autosalóne neobjavil. Vystavené vozidlo si môžete pozrieť na fotografiách nižšie. Pre verejnosť bude autosalón otvorený od zajtra, 6.9.2018.

Neuveriteľné špecifikácie

Vyzerá úžasne, no pravdepodobne sa jedná len o karosériu, nie je to funkčný prototyp vozidla, ktoré sa začne predávať v roku 2020 a ktoré nám už Tesla ukázala. Vlastne bol to zatiaľ jediný funkčný prototyp tohto elektromobilu, ktorý sme mali možnosť vidieť. Na tomto evente Elon Musk oznámil špecifikácie, ktoré vyrážajú dych. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 1,9 sekundy či dojazd blížiaci sa k 1000 kilometrom.

Náš tip
NOVÁ GENERÁCIA MODELU TESLA ROADSTER PRÍDE PRAVDEPODOBNE BEZ SPÄTNÝCH ZRKADIEL

Cena bude 200 tisíc USD

V roku 2020, keď Roadster príde na trh, sa bude jednať o najrýchlejšie produkčne vyrábané vozidlo na svete. Automobilka už prijíma rezervácie na elektromobil, ktorého predajná cena bude 200 000 USD. Zaujímavá je aj výška depozitu, ktorý musia potenciálni záujemcovia zaplatiť. Je to presne 50 tisíc dolárov.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+