MojElektromobil

Nová generácia Tesla Roadster bola predstavená ešte v roku 2017, teda pred viac ako tromi rokmi. Pôvodné plány s uvedením do predaja boli stanovené na rok 2020. Aktuálne máme 8. december a o tom, že by sa mal spustiť predaj či sériová výroba Tesla Roadster zatiaľ nič nevieme. Istý náznak však predsa len v týchto dňoch prišiel, a to v súvislosti s referral programom.

Referral program

Nie je to tak dávno, čo Tesla ponúkala zľavu na nové auto výmenou za vaše odporúčanie. Teda, od automobilky ste dostali unikátny kód, ktorý ak niekto zadal pri objednávke elektromobilu Tesla, získali ste zľavu pri kúpe nového auta. Pôvodne sa táto zľava uplatňovala práve na Tesla Roadster a neskôr aj na Tesla Model 3. Avšak, keď ste dokázali získať dostatok objednávok cez váš kód, mohli ste získať až 100% zľavu na niektorý z dvojice elektromobilov.

Existujú takí, ktorí si týmto spôsobom zabezpečili až dva elektromobily Tesla úplne zadarmo. Bolo jasné, že v tejto forme to nebude fungovať dlho. Automobilka bude musieť odovzdať až 80 vozidiel Tesla Roadster v hodnote 250 000 dolárov. Nakoniec sa teda tento program upravil do súčasnej podoby, kedy za odporúčanie môžete získať 1000 míľ nabíjania na Tesla Superchargeroch. Zároveň je aktívny aj podobný program pre solárne produkty Tesla. Tie ale nie sú na slovenskom trhu stále dostupné.

Výroba na spadnutie?

Rozdávať športové elektromobily v hodnote štvrť milióna dolárov nemusí byť pre Teslu príjemné, no predsa len ide o relevantnú dohodu, ktorú budú musieť splniť. V tejto súvislosti teraz začali kontaktovať tých, ktorí si zľavu budú môcť uplatniť. V rozposielanom e-maile sa píše, že ak si zľavu chcú uplatniť, majú to potvrdiť do konca roka 2020, teda do 1. januára 2021. Znamená to, že sa sériová výroba Tesla Roadster predsa len blíži?

tesla referral program
Tesla Roadster Referral program | Zdroj: electrek.co

Jasnou prekážkou pre skoršie spustenie výroby sú technológie. Tesla Roadster má byť vybavený batériou s kapacitou až 200 kWh, aby dokázal zabezpečiť sľubovaný dojazd takmer 1000 kilometrov podľa prísnejšej normy EPA. Pre porovnanie, ide o takmer dvakrát tak veľkú batériu, aká sa nachádza v Tesla Model S s najvyšším dojazdom. Tento cieľ by však mohli dosiahnuť aj vďaka novo predstavenej štrukturálnej batérií 4680.

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

8. decembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+