MojElektromobil

Spoločnosť Tesla aktualizovala svoju webovú stránku s ponukou vozidiel Model S a X, kde došlo k úprave hodnôt maximálneho dojazdu obidvoch elektromobilov.

Aktuálne tu nájdeme informáciu, že Model S má dojazd 627 km (EPA) a Model X 564 km (EPA). Namiesto predošlých 596 km (EPA) pre Model S a 524 km (EPA) pre Model X. Počas úprav došlo aj k zmene označenia „Long Range“, v ktorom pribudlo slovo „Plus“.

tesla model s dojazd

 

Ako prídavok pre nový Model S Long Range Plus došlo aj k zmene základných kolies. Teraz už ako štandard dostanete nové 19-palcové „Tempest wheels“. Model X sa takejto zmeny nedočkal a ponúkané sú naďalej rovnaké kolesá ako predtým.

model x long range plus

V podstate sa na oboch modeloch po stránke hardvéru nič nezmenilo. Rýchlosť nabíjania sa nezmenila. Zostáva stále na maximálnom výkone 200 kW a stále je platná aj ponuka pre bezplatné nabíjanie na staniciach Supercharger.

Vyzerá to tak, že akurát bol upravený názov a oficiálne čísla dojazdu, ktorý bol doteraz podhodnotený. CEO spoločnosti Tesla, Elon Musk, totiž už pred časom informoval, že všetky nedávno vyrobené modely S/X dostanú aktualizáciu a predĺži sa dojazd aj im. V dohľadnej dobe by mal Model S dokonca prekročiť hranicu 644 kilometrov (400 míľ).

No Tesla sa nezastavuje ani pri tomto vylepšení, tento rok plánujú predstaviť novú „Plaid“ platformu ktorá bude mať aj väčšiu kapacitu batérie.

elon musk tweet tesla dojazd

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. februára 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+