MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 31. januára 2018

Spoločnosť Tesla je dostatočne príťažlivá na to, aby išli na dračku ešte aj jej externé batérie. Tesla totiž ešte v novembri minulého roka predstavila Tesla Powerbank s kapacitou 3350 mAh. Tá slúži klasicky ako zdroj energie na dobíjanie mobilných zariadení. Obsahuje USB port, microUSB port a Apple lightning kábel. Jej výstup je 5V pri 1,5 A. Špecifikáciami teda rozhodne neohúri a navyše, chýba jej USB-C pripojenie pre viacero Androidových zariadení.

Najväčšími zaujímavosťami sú však iné veci

Po prvé je to tvar powerbanky. Ten je totiž napodobeninou obrovského monumentu stojaceho pred jednou z Tesla budov. Nemenej zaujímavé je aj to, že vo vnútri powerbanky je rovnaký batériový článok, ktorý automobilka využíva vo svojich elektrických autách. Samozrejme, v batérii áut je ich niekoľko tisíc. Podľa slov Zacka Neslona sa takéto batérie využívajú v Modeloch S a X.

Zack sa trochu potrápil s rozoberaním lítium-iónovej batérie, no vďaka nemu máme predstavu, ako to vovnútri vyzerá. Ako vo videu vraví – pre fanúšikov tvorí Tesla Powerbank milú pridanú hodnotu. Rovnaká technológia ktorá vám nabíja telefón totiž poháňa aj jedno z najrýchlejších a najpríťažlivejších áut planéty.

Tesla Powerbank aktuálne nekúpite. Vypredala sa ihneď po predstavení.

Zdroj: YouTube JerryRigEverything

31. januára 2018
Fotománia

+