MojElektromobil

Spoločnosť Tesla začína tlačiť na majiteľov, ktorí už dlhšiu dobu odmietajú svoje autá aktualizovať. Buď aktualizáciu softvéru vykonajú alebo prídu o niektoré funkcie.

Aktualizácie vozidiel, ktoré si jednoducho stiahnete a nainštalujete, rovnako ako pri smartfónoch, sú jednou z predností vozidiel značky Tesla. Každopádne, niektorí majitelia sa im z rôznych dôvodov snažia vyhýbať a svoje autá odmietajú aktualizovať.

Aplikácia spoločnosti Tesla

Dôvody sa rôznia. Väčšinou sa však týkajú jazdenia so zapnutým Autopilotom, kde aktualizácie postupne priniesli viacero obmedzení. Či už ide o obmedzenie rýchlosti, vymedzenie typu ciest na ktorých sa dá využívať či množstvo upozornení, ktoré prinútili vodičov, aby držali ruky na volante, majiteľom Tesiel sa to rozhodne nepáčilo. Keď boli tieto zmeny ohlásené, niektorí vlastníci sa proste rozhodli, že novšie aktualizácie už nebudú akceptovať.

Iným sa zase v novších aktualizáciách nepáčili zmeny používateľského rozhrania:

Aké sú ešte dôvody?

Najnovšie inštaláciu aktualizácií aktívne odmietajú aj pre dôvod zníženia dojazdu a spomalenie nabíjania kvôli ochrane batérii vo vybraných starších modeloch Tesla Model S. Dôvodov sa našlo hneď niekoľko a hoci doteraz odmietavý prístup fungoval, Tesla sa rozhodla zasiahnuť a so „špekulantmi“ spraví poriadok.

Viacero majiteľov vozidiel Tesla, ktorí používajú starší softvér, začalo hlásiť, že im prišlo nasledovné upozornenie:

Sieť Tesla prechádza vylepšeniami pre zvýšenie bezpečnosti. Z dôvodu zachovania kompatibility a prístupu k pripojeným funkciám vozidla si toto vozidlo vyžaduje aktualizáciu softvéru aspoň na verziu 2019.40.2.3.

Ak nebude toto vozidlo aktualizované pred 1. májom 2020, toto vozidlo už nebude môcť prijímať bezdrôtové aktualizácie softvéru, pristupovať k aplikácii Tesla Mobile App a jej funkciám, využívať hlasové pokyny, streamovať multimediálny obsah, pričom dotknuté môžu byť aj ďalšie funkcie závislé od pripojenia.

Prosím, nainštalujte dostupnú aktualizáciu softvéru tak, že vyberiete žltú ikonu hodín a zvolíte vhodný čas. Ak máte neustále problémy s inštaláciou aktualizácií softvéru, naplánujte si servisné stretnutie prostredníctvom aplikácie Tesla Mobile App.

V správe sa nespomína, aké bezpečnostné vylepšenia najnovšie aktualizácie prinášajú. Veľmi ťažko hľadáme dôvody pre odmietanie aktualizácií aj my, kedže Tesla je každou aktualizáciu lepšie auto, ako sme spomenuli už v rozhovore s DriveTesla.sk.

15. februára 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+