MojElektromobil

Tesla ponúkala po dobu niekoľkých rokov pre svoje elektromobily Model S a následne aj pre model X neobmedzené bezplatné nabíjanie na vlastnej nabíjacej sieti Tesla Supercharger. Túto výhodu pri nových objednávkach pred časom ukončila. Teraz ju ponúka opäť, je v tom však háčik.

Roky bol bezplatný supercharching bezkonkurenčná výhoda a dobrý dôvod na kúpu elektormobilu Tesla. Elon Musk však vysvetlil na Twitteri, že tento projekt nebol finančne udržateľný a dokonca povedal, že mali projekt ukončiť skôr:

„Je nám ľúto, pri objemovej produkcii to nie je naozaj udržateľné a nie je to optimálne správanie. Pravdepodobne sme to mali skončiť skôr.“

Tesla teraz na krátko obnovuje bezplatné nabíjanie ako stimul na zvýšenie predajov na konci štvrťroka. Chce tak presvedčiť dlhoročných majiteľov, aby si obmenili svoje elektromobily.

Podľa ľudí oboznámených s touto novinkou existujúci majitelia s bezplatným superchargingom by mali získať 3 roky bezplatného nabíjania aj na novoobjednané vozidlo. Konkrétne v prípade, že si objednajú nový Model S alebo Model X do konca tohto štvrťroka – do 31. marca 2019.

26. marca 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+