MojElektromobil

Automobilka Tesla Motors začala aktívne upozorňovať vodičov, aby na frekventovaných staniciach Supercharger neblokovali stojany nabíjaním nad potrebnú uroveň. Elektromobilom Tesla stačí približne 40 minút na nabitie 80 % kapacity. Dobitie z 80 do 100 % však trvá ďalších 40 minút. O tejto skutočnosti nás informoval náš čitateľ Kristián.

Najprv v USA, teraz aj v Európe

Tesla začala takto obmedzovať nabíjanie v USA už koncom mája tohto roku a teraz aj v Európe.

Po začatí nabíjania sa na displeji vo vozidle, ako aj v mobilnej aplikácii, zobrazí upozornenie: Veľmi využívaný Supercharger. Nabíjací limit bol nastavený na 80 %, v prípade potreby zmeňte.

Tesla obmedzuje nabíjanie na Supercharger

Viac ako 80 % nie je potrebných

Pre väčšinu vozidiel Tesla je potrebných približne 40 minút na nabitie 80 % kapacity. Na zvyšných 20 % je však potrebných ďalších 40 minút, čo znamená nepomerne viac času na kilometer dojazdu.

Keďže väčšina nabíjacích staníc Tesla Supercharger je práve v maximálnej vzdialenosti približne 50 % dojazdu aj pre verzie s najmenšími batériami, nemá zmysel pri dlhších trasách nabíjať nad kapacitu 80 %.

Po vzore USA sa tento týždeň začal aplikovať tento disciplinárny krok aj v Európe. Prvú správu o tomto kroku máme z Rakúska, kde sa v piatkovej dopravnej špičke na Tesla Supercharger Sankt Valentin zobrazilo upozornenie vo vozidlách s najnovšou verziou softvéru 2019.32.2.2.

Tesla Supercharger Sankt Valentin

Nová veľká aktualizácia softvéru s označením V10 sa aktuálne testuje v prvých vozidlách v rámci takzvaného Early Acces Program. Jeho súčasťou budú vylepšené mapy, nové hry alebo možnosť sledovať filmy a videá v rámci funkcie “Tesla kino”.

22. septembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+