MojElektromobil

Vodiči elektromobilov Tesla majú bohaté možnosti personalizácie rôznych nastavení. Tie sa chystá Tesla ukladať na cloudové úložisko, čo pomôže vodičom napr. v prípade, že budú musieť použiť náhradné vozidlo. Hlavným dôvodom je však príprava na car-sharingovú sieť Tesla Network.

Prispôsobí sa vám akákoľvek Tesla?

Elektromobily Tesla Model S a Tesla Model X ponúkajú v rámci profilov vodiča niekoľko možností prispôsobenia. Ide najmä o funkcie, ako prispôsobenie sedadla vodiča či spätných zrkadiel, prispôsobenie volantu, režimov riadenia a brzdenia či niekoľko menších nastavení ako formáty jednotiek. Tieto funkcie sú prispôsobené individuálne každému vodičovi v rámci vlastného profilu.

Náš tip
Oficiálne informácie a fotografie k bezkľúčovému vstupu do Tesly Model 3

tesla model 3 bezklucovy vstup

Tieto predvolené nastavenia ste si mohli doteraz zvoliť na stredovom dotykovom panely alebo ich rovno synchronizovať s vašim prístupovým kľúčom. Elon Musk teraz prichádza s návrhom na synchronizáciu týchto údajov prostredníctvom cloudového úložiska, resp. cloudu spoločnosti Tesla.

Funkcia má viacero možných použití

Elon Musk tvrdí, že cieľom novej funkcie je dosiahnuť, aby sa vám dokázala prispôsobiť akákoľvek Tesla na svete, ktorú budete aktuálne šoférovať. Hlavným dôvodom tohto cloudového riešenia je však príprava na službu Tesla Network, ktorá umožní zdieľanie elektromobilov Tesla. Podrobnosti o tejto službe by sme sa mali dozvedieť už čoskoro.

Funkcionalita by mohla byť užitočná aj pre používateľov, ktorí vlastnia viac ako jeden model od Tesly. Využitie nájde aj v prípade, ak ste aktuálne nútený šoférovať náhradné vozidlo. Napríklad v prípade, že je vaše pôvodné vozidlo v servise.

Zdroj: electrek.co

22. augusta 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+