MojElektromobil

Tesla pokračuje v otváraní svojich nabíjacích staníc Supercharger pre všetky elektromobily. Pôvodne boli nabíjacie stanice dostupné len pre Tesly, neskôr bol spustený práve program Non-Tesla Supercharger Pilot Program, ktorý ich umožnil využívať všetkým bez rozdielu. Samozrejme, za predpokladu, že ide o elektromobily vybavené kompatibilným konektorom.

Najväčšia aktivita v tomto smere prebiehala v krajinách Európskej únie – dostupné v 15-tich krajinách. V Spojených štátoch sa s tým začalo len začiatkom marca 2023. Treba ale myslieť na to, že pre majiteľov všetkých elektromobilov sú sprístupnené „vybrané nabíjacie stanice Tesla Supercharger“, nie úplne celá sieť v daných krajinách.

Výnimkou v tomto smere je Holandsko, kde má byť otvorená skutočne celá nabíjacia sieť. Aktuálne došlo k výraznému zlepšeniu už aj v Nemecku, kde Tesla sprístupnila väčšinu nabíjacích staníc.

Ceny nabíjania sa rôznia, krajinu od krajiny a dokonca aj nabíjaciu stanicu od nabíjacej stanice v danej krajine. Preto Tesla zákazníkom odporúča, aby si cenu pozreli v oficiálnej aplikácii vždy pre danú krajinu, prípadne pre konkrétnu nabíjačku.

21. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+