MojElektromobil

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, poukázal na firmy Renesas a Bosch ako na dvoch hlavných dodávateľov, ktorí uvádzajú automobilku do “extrémnych obmedzení”. Tieto dve spoločnosti nestíhajú automobilke dodávať súčiastky, ktoré potrebuje k výrobe svojich vozidiel. Informáciu na internet zverejnil portál Electrek.

Elon Musk poukázal na “problematických” dodávateľov. Tesla je momentálne limitovaná

Je známe, že Tesla vo svojich čínskej fabrike plánuje vyrábať automobily, určené hlavne na export. V júli Tesla v Číne predala 8 998 vozidiel, ale exportovala viac ako 20 000 kusov elektromobilov, vyrobených v Gigafactory v Šanghaji. Tá mimochodom počas mesiaca júl vyprodukovala až 32 968 kusov áut.

Tesla Model Y (Foto: Electrek)
Foto: Electrek

Elon Musk potvrdil, že sa viac zaujíma o export vyprodukovaných vozidiel v Číne. Na druhú stranu však aj poznamenal, že automobilka čelí “extrémnemu obmedzeniu dodávateľského reťazca.” Hlava spoločnosti ďalej poznamenala fakt, ktorý hovorí o veľmi veľkej limitácii “štandardných” automobilových čipov. Najproblematickejšími dodávateľmi sú údajne značky Renesas a Bosch.

Renesas je výrobcom polovodičov a mikrokontrolérov. Bosch sa potom stará o dodávanie všeobecnej elektroniky pre automobilový priemysel. Spoločnosť Elona Muska nemôže prejsť k iným výrobcom, pretože firmvér auta by bolo potrebné prepísať pre úplne nový hardvér, čo je veľmi nešikovným riešením. Tesla plánuje pre rok 2021 dodať až 1 milión elektromobilov, no vzhľadom na problémy, s ktorými sa známa automobilka stretla, je tento plán čoraz menej pravdepodobný. Každopádne veríme, že sa z nepríjemnej situácie Tesla čoskoro dostane.

14. augusta 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+