MojElektromobil

Jednou z výhod elektromobilov značky Tesla je aj ich dojazd na jedno nabitie. Stále ale nie je taký ako v prípade väčšiny automobilov s klasickým agregátom. Majiteľ novej Tesly Model S P100D sa však odvážil na dlhokánsku cestu, ktorou chcel dokázať, že Tesla toho zvládne skutočne veľa.

Rekordná jazda trvala skutočne dlho

Na konci testu ukazoval automobil, že od posledného nabitia prešiel 901,2 kilometra. To je skutočne fantastická hodnota, no jej dosiahnutie sa nezaobišlo bez obrovských kompromisov. Najnižšiu spotrebu energie dosahovala Tesla pri úrovni asi 40 km/h, a tak celá cesta trvala 23 hodín a 45 minút. Na jej konci si ale dvojica šoférov mohla povedať, že prešla s Teslou na jedno nabitie rekordnú trasu. Doterajší rekord držal Casey Spencer, ktorý prešiel na jedno nabitie 885,62 kilometra, no počas jazdy šiel slušný úsek dolu kopcom, kedy sa batéria v automobile nabíjala.

Náš tip
Alza spustila internetový predaj elektromobilov Tesla

Tesla rekord, zdroj: Teslarati.com

Pomohli aj policajti

Zaujímavosťou je, že noví rekordéri z Belgicka, Steven Peeters a Joeri Cools, mali po ceste aj stret s políciou. Auto bolo totiž označené veľkým štítkom TEST, aby ostatní šoféri vedeli, prečo ide tak pomaly. Policajti si ale mysleli, že ide o test novej úrovne Autopilota, a boli zvedaví, ako sa im darí. Potom, čo dvojica policajtom ozrejmila, o čo sa snaží, boli strážcovia zákona veľmi ochotní a informovali ostatných kolegov, aby nechali autu voľný prejazd pre zachovanie čo najpresnejšieho výsledku. Ten sa im napokon aj podarilo dosiahnuť, no stálo ich to celý deň života. Rekord im ale istý čas zrejme nikto nevezme.

Zdroj: Teslarati.com

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

21. júna 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+