MojElektromobil

Požiar auta je samozrejme vec, ktorá sa stáva, no nie je bežná a už vôbec nie častá. Síce majú horiace elektromobily vždy veľkú pozornosť médií, aj tak o nich nepočúvame až tak často. Tentokrát sa ale k nám dostal ďalší prípad horiacej Tesly. Požiar Tesla Model S sa začal ešte počas jazdy a pravdepodobne sú na vine batérie, konkrétna príčina sa ešte stále vyšetruje. Upozornil web InsideEVs.

Rýchly zásah hasičov

Najnovší prípad sa stal v americkom Texase, pričom v hlavnej úlohe bola Tesla Model S z roku 2015. Auto šoféroval Usmaan Ahmad, pričom započul hlasné výbuchy. Auto preto odstavil pri krajnici, aby sa pozrel, čo sa deje. Po vystúpení okamžite zistil, že jeho Tesla Model S je v plameňoch. Našťastie sa nikomu nič nestalo a hasiči dokázali auto uhasiť pomerne rýchlo, takže zhorela iba jeho časť. Najviac to schytala pravá predná časť, teda tá, kde sedí spolujazdec.

Aj v tejto súvislosti sa len pred zverejnila celú udalosť na Twitteri žena šoféra, Subia Ahmad. Vo viacerých správach popisuje v krátkosti celú udalosť, pričom v jednej z nich označuje aj Elona Muska. Pýta sa ho, ako by to celé dopadlo, keby v aute sedela ona na sedadle pasažiera alebo keby s ním v aute sedeli aj deti. Zatiaľ teda nie je jasné, čo bolo presnou príčinou požiaru, aj keď Subia Ahmad píše, že batéria explodovala. Je síce pravdepodobné, že práve batérie mohli byť príčinou problému, na oficiálne potvrdenie si budeme musieť počkať do záverov vyšetrovania.

Požiare elektromobilov samozrejme nie sú mýtus, no to isté platí aj o požiari bežných spaľovacích áut. Téme požiarov elektromobilov sme sa venovali v samostatných článkoch.

Náš tip
Požiare elektromobilov na Slovensku: Hasiči postupy poznajú, pripravujú novú metodiku s univerzitami
Náš tip
Českí hasiči sa neboja horiacich elektromobilov, toto sú možné postupy hasenia


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

16. decembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+