MojElektromobil

Len prednedávnom sme vám priniesli informáciu o úspechu spoločnosti Tesloop. Tá najazdila na elektromobile Tesla Model S takmer 500 000 kilometrov a ušetrila 50 000 eur na palive a servise. Teraz prichádza ďalší úlovok z Fínska.

Fínsky taxikár Ari Nyyssönen najazdil na svojom elektromobile Tesla Model S už 400 000 kilometrov. Kapacita batérie jeho vozidla činí stále úctyhodných 93%. Fín verí, že to s elektromobilom dokáže potiahnuť až na hranicu približne 1 milión najazdených kilometrov. Práve Tesla, ktorú šoféruje, je majstrom v softvérových vylepšeniach svojich automobilov. Cieľ fínskeho taxikára tak vôbec nie je nereálny. Taxikár však musel v rámci záruky absolvovať niektoré opravy v oblasti motora a batérie.

Náš tip
Tesla Model S: Prešli takmer 500 000 kilometrov a ušetrili 50 000 eur!

tesla-model-s-akceleracia

Výborná výdrž batérie

Juha Pyrhonen, profesor pre elektrickú energiu a strojárstvo na Technickej univerzite v Lappeenrante, povedal, že spoločnosť Tesla úspešne vytvorila dlhotrvajúci a spoľahlivý elektromotor. Príbeh taxikára označil Nyyssönen za akýsi dôkaz spoľahlivosti a životnosti Li-Ion batérií spoločnosti Tesla. Vyzdvihol kvality údržby a servisu, ktoré spoločnosť ponúka.

Práve generálny riaditeľ spoločnosti Tesloop, ktorá zaznamenala výrazný úspech na elektromobile Tesla Model S ešte pred fínskym taxikárom, priniesol vyjadrenie, že v prípade ich elektromobilu zaznamenali pokles kapacity o 6%, a to pri cca 320 000 najazdených kilometroch. Netreba tiež zabúdať na záručný program spoločnosti Tesla, ktorý zastrešuje batériu a pohonnú jednotku po dobu 8 rokov či neobmedzeného množstva najazdených kilometrov.

Zdroj: teslarati


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

5. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+