MojElektromobil

Veľmi veľkou témou okolo automobilov je určite aj ich bezpečnosť. Ide o jednu z najdôležitejších vlastností auta, na ktorú sa mnohí budúci majitelia zameriavajú oveľa viac ako na rôzne funkcie či prípadný komfort. Tesla Model S je známy veľmi dobrou úrovňou ochrany pasažierov, čo potvrdzuje ďalšia zle vyzerajúca nehoda.

V súčasnosti sú autá vo väčšej miere vybavené asistentmi, ktoré by mohli eliminovať veľké množstvo nehôd. Držanie v pruhu či adaptívny tempomat sú vítané funkcie, no ak už je zrážka neodvratná, na rade je bezpečnosť samotnej karosérie. Deformačné zóny či použité materiály hrajú veľkú rolu. Tesla Model S získal v skúške bezpečnosti plné skóre – päť hviezdičiek – a tento výsledok už viackrát dokázal obhájiť aj priamo na cestách.

Tesla a ďalšia vážna nehoda

A teraz sa mu to darí opäť. Majiteľ vozidla sa so svojou nepríjemnou, no zároveň šťastnou skúsenosťou podelil na Reddite. Pri ceste domov z Floridy sa dostal do kolízie s kamiónom, ktorý kompletne rozbil prednú časť Modelu S. Jazdu mal na starosti Autopilot, keď sa do jeho pruhu dostal kamión a prišlo ku kolízií: „Chytil som volant a pokúsil som sa vyhnúť kamiónu, no jeho zadný nárazník zachytil predok auta a odrezal časť na strane vodiča takým spôsobom, že to vyzeralo, ako keby to niekto spravil so svetelným mečom,“ opisuje vodič.

tesla model s nehoda
Tesla Model S – nehoda | Zdroj: Twitter.com

Z fotografií je jasné, že Tesla Model S je kompletne zničený. Pri pohľade na stav auta po je naozaj prekvapivé, že z neho vystúpili po vlastných nohách. Privolaní hasiči teda nemuseli použiť žiadnu ťažkú techniku. Vo vozidle sa okrem vodiča / majiteľa nachádzala aj jeho 13 ročná dcéra a obaja skončili iba s menej vážnymi zraneniami. Dcéra odišla z nehody iba s poraneným kolenom a šiestimi štichmi, vodičovi spôsobil nárazník kamióna komplikovanejšiu zlomeninu ruky.

Tesla až k nemocnici

Spolu s touto nehodou sa však spája ďalšia zaujímavá príhoda. Majiteľ ešte pred samotnou udalosťou plánoval kúpu nového auta od Tesly. Nakoniec sa rozhodol pre Model Y a objednávku realizoval ešte pred nehodou. Tesla mu vozidlo doručila v čase, keď bol v nemocnici, a to priamo na parkovisko pred nemocnicou.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

11. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+