MojElektromobil

Určite poznáte autá americkej polície. Sú to tie štvordverové veľké Dodge autá, ktoré okrem toho, že pekne vyzerajú vo filme spotrebujú aj veľa paliva. Uvedomila si to aj policajná stanica v Bargersville. Tam prišli na to, že ak by svoju flotilu áut Dogde Charger vymenili za Tesly, ušetrenými peniazmi za benzín by tie autá po čase zaplatili samé seba. Preto sa nakoniec rozhodli kúpiť Teslu Model 3 ako nové policajné auto.

Elektromobily sú stále populárnejšie policajné autá

O tom, že jazdenie s elektromobilom je výhodnejšie, vie asi každý. Samozrejme, na začiatku je potrebné investovať viac peňazí, tie sa vám však po čase vrátia na ušetrenom palive. Uvedomila si to napríklad aj polícia v Luxembursku, ktorá používa dve Tesly Model S ako hliadkové vozidlo. Najviac ich ale je vo Švajčiarsku.

Aj polícia v Bargersville, Indiana prišla na to, že kúpa elektromobilu by mohla byť výhodná. Popravde je to tak, že Tesla Model 3, ktorá stojí 41 000 dolárov, by ročne polícii ušetrila 6 000 eur. Takto ušetrená peniaze sa rozhodli investovať do nových zamestnancov.

„Dve veľké veci, ktoré sme pri nákupe automobilov hľadali, boli samozrejme cena a výkon. Mnohokrát, keď dostanete auto, ktoré je v našej cenovej kategórii, obetujete výkon. S Teslou je výkon lepší ako autá, ktoré práve jazdíme. Je to úžasné, je to hladké, je to silné, zvláda to skvele.“ povedal pre electrek.co Todd Bertram,policajný šéf v Bargersville.

Aj na Slovensku

Ani na Slovensku neni výnimočné, ak polícia používa elektromobil ako svoje vozidlo.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

5. septembra 2019

+