MojElektromobil

Automobilka Tesla si pre majiteľov elektromobilov pripravila zaujímavé prekvapenie, ktoré sa nachádza priamo v aplikácii. Skladá sa z niekoľkých odkazov na Back to the Future (Návrat do budúcnosti). Funkcia je dostupná pre majiteľov Modelu 3, Modelu S a Modelu X a je kompatibilná so zariadeniami s iOS a Androidom.

Pre prístup k funkcii je potrebné kliknúť na ukazovateľ batérie vtedy, keď aktuálny dojazd ukazuje 121 míľ, alebo 121 kilometrov. Po kliknutí sa na displeji zobrazí správa, ktorá obsahuje prvý odkaz, ktorý sa viaže práve na Back to the Future a znie:

„Zabezpečte, aby sa palivo plutónia vložilo do reaktorovej komory a pokračujte stlačením tlačidla Áno.“

Po kliknutí na áno sa vo vrchnej časti displeja zobrazí názov OUTATIME, zmení sa ikona batérie a vedľa nej údaj 121 GW. Ikonna bude žltá a bude obsahovať toxický symbol. Odkazuje tak na plutóniový jadrový reaktor, ktorý bol použitý v prvom „stroji času“ DeLorean.

Zaujímavá je aj poloha, ktorú vám aplikácia ukáže: 1600 S Asuza Ave, Rowland Heights, CA je poloha fiktívneho obchodného domu Twin Pines, kde sa prvýkrát stretli Marty a Doc Brown, hoci obsahuje drobný preklep – skutočný názov ulice bol Azusa. Pod položkou Schedule Service sa zobrazí nadchádzajúce stretnutie 5. novembra 1955 o 6:00. Vtedy Marty začal svoj týždenný pobyt v roku 1955.

V spodnej časti displeja bude vaše vozidlo uvedené ako model X P88D, čo odkazuje na rýchlosť 88 míľ za hodinu potrebnú na to, aby stroj DeLorean mohol cestovať časom.

11. februára 2019
Zdroj: teslarati.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+