MojElektromobil

Elektrobike od Rimacu je skutočným prielomom vo svete elektrobicyklov. Vďaka veľkej 3KWh batérii dokáže na jedno nabitie prejsť až rekordných 240 km, a to bez toho, aby ste museli šľapať. Takýto e-bajk je vhodný najmä na prepravu vo veľkých mestách, ale aj pre aglomerácie veľkých miest, ktoré môžu byť vzdialené aj niekoľko desiatok kilometrov. Vďaka dlhému dojazdu nie je preprava ani zo vzdialenejších oblastí žiadnym problémom.

Rimac dodáva svoj e-bajk v dvoch verziách, ktoré sa líšia nielen svojim označením, ale aj výkonom a dojazdom. G12S je súčasný model, ktorý má menší dojazd na úrovni 112 km, no vyššiu maximálnu rýchlosť (70km/h). Novinka  Greyp G12H je naopak pomalšia, no na jedno nabitie ponúka už spomínaný dojazd  240 km. Zaujímavosťami bicyklov Rimac je, že sa viac podobajú na motocykel ako na bežný bicykel, ako aj tým, že disponujú biometrickým senzorom pre ich aktiváciu. Čím však nepotešia je ich cena, ktorá sa pohybuje na úrovni 9-tisíc dolárov.

Zdroj: MôjAndroid.sk 

18. marca 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+