MojElektromobil

Spoločnosť XPeng Motors 23. augusta vyrobila svoj v poradí 50-tisíci sedan P7. Ide o veľmi významný míľnik v histórii tejto automobilky. Informáciu na internet zverejnil webový portál cnevpost.

XPeng Motors oslavuje svoj 50 000. vyrobený sedan P7

XPeng P7 sa vyrába v závode spoločnosti v Zhaoqing, ktorý patrí do provincie Guangdong. Hromadné dodávky sa začali pred 496 dňami, konkrétnejšie v júli minulého roka. Výroba za ten čas stihla dospieť do skutočne kvalitného štádia a výrobca je tak schopný dosiahnuť dodanie prakticky každého modelu P7.

Spoločnosť XPeng dodala za mesiac júl 8 040 kusov vozidiel. Ide o rekord v distribúcii a zároveň sa môže pochváliť medziročným nárastom o 22 percent. V júli sa podarilo celkovo predať 6 054 kusov vlajkového sedanu P7, čo je ďalší rekord v mesačných dodávkach od uvedenia na trh.

18. augusta mala firma XPeng Motors údajne navýšiť výrobnú kapacitu zo 100 000 jednotiek ročne hneď na 200 000. Výstavba areálu sa začala koncom roka 2017, pričom výrobu sa podarilo zahájiť v máji 2020.

Spoločnosť má plány do budúcnosti. Výrobná kapacita sa rozrastie

Za zmienku ďalej stojí, že závod začínal s výrobnou kapacitou 100 až 200 kusov mesačne a momentálne má jednodňovú kapacitu 500 až 700 jednotiek, tvrdí spoluzakladateľ XPeng a prezident Xiao Heng.

“Kvôli rýchlo rastúcemu dopytu na trhu musíme renovovať a modernizovať celé výrobné priestory,” povedal Xiao. Po dokončení plánov má ročná výrobná kapacita dosiahnuť 200 000 kusov. Prezident firmy dodal: “Predstavíme niekoľko nových, konkurencieschopnejších produktov.” Tieto slová rozhodne potešia nejedného fanúšika.

Samotná spoločnosť XPeng bola založená v roku 2014 a v septembri 2016 sa jej podarilo uviesť svoj úplne prvý model. Išlo o SUV G3. O výrobu tohto automobilu sa starala spoločnosť Haima Motor.

24. augusta 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+