MojElektromobil

Odvážne koncepty sa rozhodne nachádzajú aj na poli elektromobility. Dôkazom toho sú aj rôzne prenášadlá či trojkolesové vozidlá. Jedným z netradičných kúskov je rozhodne aj solárny elektromobil Solo Sion. Ten sa však teší pomerne veľkému úspechu z pohľadu zákazníkov. Na videu nižšie, ktoré bolo vytvorené pred pár mesiacmi je uvedené, že toto vozidlo nemeckého pôvodu má už 5000 predobjednávok. V súčasnosti tento počet narástol už na číslo 6500.

Náš tip
SONO SION: PROTOTYP SOLÁRNEHO AUTOMOBILU ZA 16 000 € BOL PREDSTAVENÝ
Náš tip
FORMULA E DÁ DRUHÝ ŽIVOT ELEKTRICKÝM BATÉRIOVÝM ČLÁNKOM

Solo Sion | 6500 predobjednávok

Tvorcovia tohto vozidla zvolili jemne netradičnú technológiu a zovňajšok vozidla pokryli solárnymi panelmi. Iste, podobné koncepty sme tu už videli ako sekundárny a doplnkový zdroj pre nabíjanie. Toto vozidlo však ponúkne celkovo 330 solárnych článkov, ktoré ponúknu energiu na celkový dojazd 30 kilometrov (hodnotu výrobca uvádza za slnečného dňa). Vozidlo by okrem toho malo pochopiteľne ponúkať aj štandardný akumulátor s kapacitou na dojazd celkovo 250 kilometrov.

Základná suma vozidla Solo Sion by mala štartovať na hodnote približne 16 000 EUR. V tejto cene však nie je zahrnutá spomínaná solárna výbava. Tá je zahrnutá v rámci príplatkovej výbavy a jej cena sa zastavila na hodnote ďalších 4000 EUR. Vývoj vozidla aktuálne finišuje po stránke špecifického systému nabíjania. Oficiálna produkcia by mala odštartovať v druhej polovici roka 2019.

Zdroj: insideevs.com

15. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+