MojElektromobil

Uplynuli už dva mesiace odkedy Elon Musk avizoval, že v priebehu dvoch týždňov bude dostupná nová verzia softvéru pre plne autonómnu jazdu FSD s číselným označením 9. Tá má so sebou priniesť gigantické vylepšenia. Majitelia elektromobilov značky Tesla však stále čakajú, kým im bude aktualizácia sprístupnená.

Musk preto na sociálnej sieti Twitter priznal, že príprava softvéru pre autonómnu jazdu je omnoho komplikovanejšia, než sa pôvodne očakávalo, čo sa podpísalo na meškaní. Napriek tomu opätovne uviedol, že očakávaná verzia FSD 9 bude dostupná už skutočne čoskoro. Presný termín, kedy by k tomu malo dôjsť nešpecifikoval.

Ako informuje portál InsideEVs, v súvislosti s nadchádzajúcou aktualizáciou FSD 9 sme sa priamo od hlavného šéfa Tesly dozvedeli zaujímavú vec. Nové softvérové rozhranie, s ktorým na trh prišli Model S Plaid a vynovená verzia Model S Long Range, dorazí na všetky elektromobily Tesla Model 3 a Tesla Model Y.

Novinka má byť distribuovaná po boku spomínanej aktualizácie FSD 9. Má to však drobný háčik. Nové softvérové rozhranie bude dostupné len pre vozidlá vybavené počítačom pre systém FSD. To znamená, že automaticky bude dostupné pre všetky elektromobily Tesla vyrobené po apríli 2019. Potrebný hardvér je možné doplniť aj do starších vozidiel, no vyžaduje to platený servisný zákrok.

7. júla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+