MojElektromobil

Automobilka Škoda predstaví už o 2 týždne na autosalóne v Šanghaji koncept svojho prvého elektromobilu Škoda Vision E. Po minulo týždňovej tlačovej správe, v ktorej sa Škoda zamerala na popísanie základných špecifikácií a exteriéru, nám dnes sprístupnila informácie o interiéri. Automobilka ponúkne hneď niekoľko inovatívnych riešení.

Do interiéru elektromobilu Škoda Vision E sa dostaneme prostredníctvom protichodne sa otvárajúcich dverí. Po ich otvorení sa dokážu všetky 4 samostatné sedadlá pootočiť smerom k nastupujúcemu, a to až o 20 stupňov. To, v spojitosti s absenciou stredového B-stĺpika, výrazne uľahčí nastupovanie. Sedadlá sú škrupinové a majú inovatívne operadlá, pričom sú kvôli lepšiemu výhľadu ukotvené ešte vyššie, ako býva u SUV zvykom. Po usadnutí, sa dvere automaticky zavrú a sedadla vrátia do pôvodnej polohy.

Náš tip
Škoda Vision E: Predoobraz elektrického SUV s cenou naftovej Octavie

Vďaka rázvoru 2 850 mm a krátkym previsom karosérie, nájdu pasažieri v interiéri veľkorysý priestor. Ten je navyše vďaka veľkým preskleným plochám nadštandardne presvetlený. Pocit vzdušnosti interiéru podporuje absencia stredového tunelu, a to vpredu aj vzadu.

skoda vision e interier
Zdroj: Škoda

 

V znamení zábavy a komfortu

Stredovej konzole dominuje centrálny dotykový displej. Prostredníctvom neho sa dá ovládať väčšina nastavení vozidla, infotainment, ako aj služba Škoda Connect. Škoda dopriala vlastné dotykové obrazovky aj ďalším pasažierom. Tí sa tak počas cestovania určite nebudú nudiť. Spolujazdec nájde svoj digitálny svet priamo na palubnej doske, cestujúci zozadu v opierkach predných sedadiel. Na ich ovládanie bude možné použiť okrem dotykov aj ovládacie panely umiestnené v pravej lakťovej opierke spolujazdca, respektíve medzi zadnými sedadlami.

SÚVISIACE ČLÁNKY: Škoda Vision E: Prvý elektromobil od „Škodovky“ bude SUV-kupé strednej triedy

Výplne dverí neslúžia len ako odkladací priestor, nájdu sa v nich aj takzvané Phoneboxy. Tie slúžia na bezdrôtové nabíjanie smartfónov. Atmosféru v kabíne spríjemní aj ambietné podsvietenie s desiatimi voliteľnými farbami. Samozrejmosťou u vozidiel Škoda je veľký batožinový priestor.

Ako sme vás informovali predchádzajúcom článku, Škoda Vision E bude disponovať autonómnym riadením 3. stupňa. Po jeho aktivácii sa predné sedlá automaticky nastavia do režimu “komfort” a poloha volantu sa upraví tak, aby mal vodič pred sebou čo najviac priestoru.

Musíme priznať, že “Škodovka” nás pred chystaným odhalením konceptu v Šanghaji, navnadila viac ako dostatočne. A čo vás?

Zdroj: tlačová správa

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. apríla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+