MojElektromobil

Od predstavenia ŠKODA ENYAQ iV prešlo už niekoľko týždňov. Niekoľko týždňov ubehlo aj od chvíle, keď naša ambasádorka Monika Hilmerová prevzala kľúče od svojho SUV. Ako sa Monike a jej rodine žije s naším 100 % elektrickým SUV a ako prežívali pandemický rok 2020? Odpovede nielen na tieto otázky zisťoval Michal Sabo vo štvrtej časti ŠKODA Roadcastov.

ŠKODA Roadcasty s Mišom Sabom: Monika Hilmerová a Jaro Bekr | Foto: ŠKODA

Po príchode pred budovu Slovenského národného divadla ostal Michal milo zaskočený. Monika s Jarom ho prekvapili tým, že ho čakali so svojím elektrickým SUV ŠKODA ENYAQ iV. „Pome naším!“ Jaro pohotovo podal kľúče Michalovi a to nebolo jediné prekvapenie, ktoré si manželia nachystali.

Aký je život s ENYAQ iV?

„Bola som nadšená, keď to auto na mňa prvýkrát zablikalo.“ Podobne ako Monika a Jaro, z auta sa veľmi tešia aj ich deti. Monika si v ňom užíva predovšetkým tichú jazdu, Jaro zase skvelý audio-systém. Za jednu z najlepších vychytávok považujú aj Phone Box, v ktorom si vedia pohodlne nabiť telefóny. Pred známymi zase vychvaľujú vysoký dojazd ako aj skvelé jazdné vlastnosti. A keďže Monika s Jarom sú dobrodružné typy, oceňujú aj veľký batožinový priestor, do ktorého zmestia všetko potrebné na poriadny rodinný výlet s deťmi. „V poslednej dobe sme začali chodiť na dovolenky autom a zistili sme, že je to veľmi príjemné. Do ENYAQu sa zmestíme bez problémov.”

ŠKODA Roadcasty s Mišom Sabom: Monika Hilmerová a Jaro Bekr | Foto: ŠKODA

Ako prežívali rok 2020?

„Stále sme boli s deťmi, čo bolo super a veľmi sme si to užívali.“ Jaro sa naučil piecť, Monika kváskovala rožky, veľa športovali a vážili si čas, ktorý trávili spolu ako rodina. Návrat do práce bol pre Moniku malým šokom. Musela nanovo memorovať texty a skúšať predstavenie nielen na generálkach, ale aj doma, čím občas zaskočila aj Jara. „Prišiel som domov a z kúpeľne som počul chlapský smiech.“

Jaro sa do práce vrátil naplno až tento rok, keďže jeho tanečné tréningy prebiehajú prevažne v interiéri.

ŠKODA Roadcasty s Mišom Sabom: Monika Hilmerová a Jaro Bekr | Foto: ŠKODA

 

Výlet na Červený Kameň

Ďalším prekvapením, ktoré si manželia pre Michala pripravili, bol výlet na hrad Červený Kameň. Ešte predtým, než tam dorazili, si urobili 20-minútovú zastávku na rýchlu kávu. Vďaka aplikácii POWERPASS našiel Jaro cestou na Červený Kameň nabíjačku v Modre, ktorú mali po ceste. Kým sa ŠKODA ENYAQ iV počas prestávky dobíjala, Michal zisťoval, čo Monika a Jaro robia, ak majú 20 minút iba pre seba.

Po príchode na Červený Kameň sa trojica vybrala na prechádzku v okolí tohto historického hradu. Počas nej Michal vyzvedal, aké boli Monikine a Jarove prvé pracovné skúsenosti, a ktoré im najviac utkveli v pamäti. Monika sa zároveň pochválila, že na Červenom Kameni nakrúcala rozprávku, v ktorej spáchala samovraždu. „Bolo to krásne, skočila som zo skál, všetci boli nešťastní. Taká romantika.“

ŠKODA Roadcasty s Mišom Sabom: Monika Hilmerová a Jaro Bekr | Foto: ŠKODA

Manželský kvíz

Na záver prechádzky si po niekoľkých prekvapeniach od Moniky a Jara, pripravil jedno aj Michal. Oboch pozval na malý piknik na lúku pod Červeným Kameňom, kde mal nachystaný manželský kvíz spolu s osviežením. Otázky sa týkali predovšetkým ich osobného života. A to, či sa v odpovediach Monika s Jarom zhodli, sa dozviete vo videu.

ŠKODA Roadcasty s Mišom Sabom: Monika Hilmerová a Jaro Bekr | Foto: ŠKODA

Ako vždy, myslíme aj na šoférov: Celodenný výlet Moniky a Jara, dokonca v bohatšej verzii, si môžete vychutnať aj za volantom vďaka audiopodcastu na vašej podcastovej platforme.

22. júla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+