MojElektromobil

Štvrtý ročník najväčšej výstavy elektromobilov u nás už klope na dvere a značka Škoda ako líder v predajoch nových elektromobilov prirodzene nebude chýbať. Na Salóne Elektromobilov 2023 predstaví najvýkonnejší sériový RS model a zároveň najnovší prírastok do modelového portfólia – Enyaq Coupé RS iV. Návštevníci podujatia sa tiež môžu tešiť na testovacie jazdy, na ktoré sa môžu prihlásiť už dnes.

Športový variant najobľúbenejšieho elektromobilu Slovákov bude prítomný na stánku spoločnosti, kde si ho návštevníci budú môcť pozrieť zblízka a dozvedieť sa o ňom viac. Enyaq iV RS Coupé je najnovšou verziou populárneho modelu Enyaq iV, ktorý je prvým plne elektrickým modelom značky Škoda. Vodičom prináša množstvo nových funkcionalít a vylepšení, vrátane vylepšenej aerodynamiky, ktorá zlepšuje jeho dojazd na jedno nabitie.

Okrem toho je Enyaq Coupé RS iV vybavený modernými technológiami, ktoré zabezpečujú efektívne využitie energie a maximálnu pohodlnosť pre vodiča i pasažierov. Vďaka tomu vozidlo dokáže prejsť viac ako 522km kilometrov na jedno nabitie.

skoda enyaq
Nabíjať môžete maximálne až 165 kWh | Foto: Škoda Auto

Súčasťou štandardnej výbavy tejto verzie je predná maska Crystal Face so 131 LED diódami, ktoré osvetľujú vertikálne lamely a horizontálnu linku prednej masky. Enyaq Coupé RS iV disponuje vďaka dvom elektromotorom pohonom všetkých kolies a výkonom 220 kW.

Fanúšikom športovej jazdy ponúka plnohodnotný zážitok, zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne za 6,5 sekundy a maximálna rýchlosť dosahuje 180 km/h, čo je o 20 km/h viac ako pri ostatných výkonových verziách.

Aj napriek strešnej línii, ktorá od B-stĺpika klesá mierne dozadu, ponúka nové kupé vďaka umiestneniu batérie a absencii stredového tunela veľkorysý priestor pre všetkých cestujúcich. Poteší aj batožinový priestor s objemom 570 l a moderný interiér inšpirovaný svetom bývania. Hlavné funkcie vozidla sa ovládajú intuitívne pomocou centrálnej obrazovky infotainment systému s uhlopriečkou 13″, ktorá je najväčšou v aktuálnom portfóliu značky.

Hlavné funkcie vozidla sa ovládajú intuitívne pomocou centrálnej obrazovky infotainment systému s uhlopriečkou 13″ | Foto: Škoda Auto

Šofér má neustále k dispozícii najdôležitejšie jazdné dáta a informácie o stave vozidla prostredníctvom virtuálneho kokpitu s 5,3″ displejom. Vďaka stálemu pripojeniu na internet pritom môže aj na diaľku pomocou aplikácie MySkoda ovládať nabíjanie batérie alebo zapnúť klimatizáciu ešte pred začiatkom cesty.

Už začiatkom mája bude k dispozícii vynovená aplikácia MySkoda, ktorá ponúkne službu „Nabíjacie miesta“, funkciu známu z infotainmentu. Teraz však budú môcť zákazníci na diaľku upravovať nastavenia miesta nabíjania v pohodlí domova. Celkový výkon aplikácie je optimalizovaný a doplnený dizajnom, ktorý získal ocenenie Red Dot Award a ktorý prináša užívateľom lepšiu hodnotu a pohodlie. Toto je však iba začiatok a v priebehu roka pribudnú postupne aj ďalšie funkcie.

Foto: ŠKODA AUTO

Novinku Enyaq Coupé RS iV bude možné na Salóne Elektromobilov možnosť nielen vidieť, ale aj vyskúšať si na vlastnej koži. Návštevníci sa už teraz môžu registrovať na testovacie jazdy a presvedčiť sa tak o jeho výkone a kvalite. Na podujatí sa návštevníci budú môcť taktiež presvedčiť o výhodách elektrického pohonu, kde im odborníci zo Škoda Auto Slovensko ukážu, ako dokážu elektromobily nielen šetriť životné prostredie, ale tiež osobné financie.

29. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+