MojElektromobil
  • Kompletný ekosystém služieb v oblasti elektromobility vychádza z potrieb zákazníkov a súčasne v maximálnom rozsahu využíva hospodárnosti elektrifikovaných modelov ŠKODA
  • Tri základné veľkosti zákazníckych balíčkov podľa požiadaviek klientov z radov firiem aj súkromných osôb – S, M a L
  • Autorizovaní predajcovia značky ŠKODA na slovenskom trhu dodávajú služby na mieru v spolupráci s vysoko kvalifikovanými externými dodávateľmi
  • Robert Barta, koordinátor projektu eMobility, ŠKODA AUTO Slovensko, odpovedá na otázky týkajúce sa elektromobility

ŠKODA AUTO Slovensko rozširuje svoje služby eMoblity. V súvislosti s uvedením prvého plne elektrického modelu postaveného na koncernovej platforme MEB, ŠKODA ENYAQ 𝗶V, prináša mladoboleslavská automobilka svojim zákazníkom celý ekosystém služieb v oblasti elektromobility. V spolupráci so svojimi autorizovanými predajcami navrhla na mieru jednotlivým skupinám zákazníkov tri balíčky služieb eMobility, ktoré pokrývajú služby od kontroly elektrickej infraštruktúry, inštaláciu wallboxov až po vybudovanie vlastnej fotovoltaickej elektrárne.

Robert Barta, koordinátor projektu eMobility v ŠKODA AUTO Slovensko, hovorí: „Chceme zákazníkom čo najviac zjednodušiť využívanie našich plug-in hybridných či čisto elektrických modelov. Preto v spolupráci s kvalifikovanými externými dodávateľmi a našou autorizovanou obchodnou sieťou ponúkame možnosť vybudovania nabíjacej infraštruktúry. Práve tak je používanie našich modelov najefektívnejšie a cenovo najvýhodnejšie.”

Základný balíček S, ktorého cena je 136 € s DPH, je zostavený pre takého zákazníka, ktorý neplánuje obstaranie nástennej nabíjačky ŠKODA iV, tzv.wallboxu, ale postačí mu univerzálny nabíjací kábel. Aj pre nabíjanie káblom však potrebuje skontrolovať istič a elektrickú infraštruktúru. Preto je v rámci balíka pred dodaním vozidla zabezpečená kontrola v sídle firmy či mieste bydliska, tzv. Home_Check, vrátane vypracovania príslušnej dokumentácie.

K ľahkému nabíjaniu vozidla poslúži šikovná mobilná aplikácia spolu s nabíjacou kartou Powerpass, ktorá umožňuje jednoduchou autorizáciou nabíjať vozidlo kdekoľvek v širokej sieti nabíjacích staníc na Slovensku i v celej EÚ. Užívatelia tak s jednou kartou môžu nabíjať na viac ako 200 000 dobíjacích staniciach. Súčasťou siete sú ako bežné nabíjacie stanice, tak i rýchle nabíjačky vrátane siete IONITY. Platbu v danú chvíľu zákazník nerieši, raz mesačne mu príde súhrnné vyúčtovanie za všetky jeho dobíjania v uplynulom mesiaci. Aplikácia Powerpass je dostupná na stiahnutie do mobilného zariadenia s operačným systémom Android a iOS.

Prostredný balíček M k obsahu základného balíčka S pridáva domácu nástennú nabíjačku ŠKODA iV (tzv. Wallbox). Tá môže byť dodaná vo variantoch Connect (Wi-Fi a LAN pripojenie k internetu prepojené s mobilnou aplikáciou a autorizácia pomocou čipovej karty RFID s možnosťou využitia viacerých používateľov) alebo Connect + (navyše LTE modul a certifikovaný elektromer so zobrazením spotreby elektriny v mobilnej aplikácii). Súčasťou tohto balíka je tiež odborná inštalácia wallboxu ŠKODA iV na adrese zákazníka. Cena balíčka M štartuje na 368 € s DPH, je k nej nutné ešte pripočítať cenu zvoleného wallboxu ŠKODA iV a ďalších zariadení či náklady spojené s dodatočným budovaním elektroinštalácie podľa objednávky zákazníka.

Najrozsiahlejší balíček L je určený najnáročnejším zákazníkom so záujmom o komplexné riešenie energetickej sebestačnosti domu, samosprávam alebo veľkým fleetovým klientom, ktorí majú vo svojom vozovom parku desiatky až stovky elektrifikovaných vozidiel ŠKODA. Takýto zákazník pravdepodobne má zámer vybudovať systém nabíjačiek, vlastnú fotovoltaickú elektráreň a batériové úložiska.

Architektúra balíčka L je preto založená na energetickom úložisku, ktoré zhromažďuje energiu pre dobu, kedy bude potrebné jej efektívne využitie. Cez noc sa nabíja lacnejším prúdom a následne cez deň sa takto naakumulovaná energia používa na vykrytie odberu v špičkách. Tento balík zahŕňa aj pomoc s návrhom fotovoltaickej elektrárne pre akumuláciu zelenej energie a poradenstvo v oblasti dotačných stimulov zo štrukturálnych fondov EÚ. V závislosti od rozsahu objednaných služieb je cena balíčka L individuálna a závisí od zadania a navrhnutého riešenia požiadaviek zákazníka.

Bližšie informácie o jednotlivých variantoch riešenia pre konkrétne potreby daného zákazníka podajú špecialisti elektromobility v autorizovanej obchodnej sieti ŠKODA AUTO Slovensko. Služby a vybrané produkty v rámci zákazníckych balíčkov eMobility dodávajú pre zákazníkov ŠKODA externí dodávatelia, tzv. inštalační partneri. Tí sú detailne oboznámení s požiadavkami značky ŠKODA a zaisťujú vďaka tomu efektívnu realizáciu jednotlivých produktov a služieb.

Sieť autorizovaných partnerov značky ŠKODA na Slovensku prechádza premenou od predajcov automobilov k poskytovateľom komplexných služieb mobility. V blízkej budúcnosti sa stane energeticky sebestačnou, posilní verejnú sieť dobíjacích staníc vlastnými dobíjacími stanicami a bude vedieť efektívne využiť staršie batérie z elektromobilov ako úložisko elektrickej energie. Už teraz všetci obchodníci spĺňajú štandardy pre predaj, servis a nabíjanie elektromobilov. V duchu tejto firemnej stratégie poskytujú svojim zákazníkom kompletný ekosystém služieb v oblasti elektromobility, ktorý zohľadňuje ich individuálne požiadavky.

21. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+