MojElektromobil

Služba vodných taxíkov bude spustená už čoskoro vo Švajčiarsku a testovanie nového produktu od Seabubbles prebiehalo posledné dni na Ženevskom jazere. Vývoj a prvotné testy zaujímavého plne elektrického modelu prebiehali už niekoľko rokov. Teraz sa elektrický hydrofoil dostane do reálnej prevádzky pre zákazníkov.

Náš tip
KOĽKO ELEKTROMOBILOV ČI HYBRIDOV SA PREDALO NA SLOVENSKU? (01-02/2018)

Seabubbles a vodné taxi

Vozidlo obsahuje pomerne futuristický dizajn, pripomína akési vznášadlo, ktoré obsahuje elektrický pohon a batérie. Vstavaný akumulátor má kapacitu 20 kWh a poháňa elektromotor s celkovým výkonom 10 kW. Zariadenie by tak malo vydržať aspoň hodinu premávania na jedno nabitie.

Tvorca projektu chce vozidlo používať ako vodný taxík pre mestá, ktoré sa nachádzajú v blízkosti riek a jazier, ako napríklad Paríž na rieke Seina. Konkrétne v Paríži však výrobca narazil na niektoré regulačné prekážky. Testovanie pokračovalo na spomínanom Ženevskom jazere, kde by sa vodná taxislužba mohla stať realitou už v najbližšom období. Opäť však platí, že je potrebné prekonať isté regulačné prekážky.

Keďže vozidlo pripomína svojou konštrukciou a pohybom vznášanie na vode, môže niektorým cestujúcim priniesť aj ľahkú nevoľnosť. Ide o podobnú problematiku ako v prípade “morskej choroby” pri cestovaní loďou. Okrem toho, vozidlo obsahuje vlastný systém “Fly-by-fire.” Ten môže pripomínať autopilota z lietadiel, ktorý umožňuje automatické vyrovnávanie plavidla. Zaujímavý koncept je rozhodne lákadlom aj na poli elektromobility a my budeme ďalší vývoj sledovať aj naďalej.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: electrek.co

16. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+