MojElektromobil

Salón Elektromobilov sa vrátil aj v roku 2023, aby hneď v štyroch slovenských mestách naplno predstavil svet e-mobility so všetkým, čo k tomu patrí. Šnúra výstav najmodernejších elektromobilov a plug-in hybridov odštartovala v Bratislave a už čoskoro dorazí do ďalšieho mesta – do Martina. Salón Elektromobilov 2023 tu svoje brány naplno otvorí počas 8. až 9. júla 2023 v priestoroch obchodného centra OC Tulip.

So svojimi najnovšími elektrickými modelmi bude na všetkých návštevníkov pripravená aj značka Opel. Tešiť na môžete na modely Opel Astra Plug-in Hybrid a Opel Grandland GSe Plug-in Hybrid.

Salón Elektromobilov 2023 Martin vypúšťa registráciu a generovanie vstupeniek s QR kódom. Tie neboli povinné ani doteraz, no v rámci predošlých ročníkov bola registrácia naviazaná na vybrané súťaže o ceny. Tentokrát sa už ale súťaží bude môcť zúčastniť každý návštevník priamo na mieste akcie a nebude na to potrebovať žiadnu registráciu! Jednoducho príďte na Salón Elektromobilov 2023 do Martina, užite si deň plný pohody v duchu elektromobility a vyhrajte pekné ceny.

Opel Grandland GSe Plug-in Hybrid

Opel Grandland GSe je plug-in hybridné SUV, ktoré sa pýši dynamikou, štýlovosťou a zdatnosťou. Vozidlo využíva kombináciu 1,6-litrového zážihového motora s dvomi elektromotormi. Dokopy dosahujú výkon až 221 kW / 300 koní. Vozidlo sa môže pochváliť pohonom všetkých štyroch náprav, dobrou trakciou či výborným rozjazdom z miesta.

Grandland GSe dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy a maximálne dokáže ísť rýchlosťou 235 km/h. Na čisto elektrický výkon však dosiahnete najviac 135 km/h, čo bohato vystačí bežnému používateľovi. Batéria má kapacitu 13,2 kWh, čo zabezpečí až 50 km jazdy na elektrický pohon.

V automobile nájdeme aj unikátnu kalibráciu zavesenia kolies a riadenia, vzpery McPherson vpredu a viacprvkovú nápravu vzadu, tuhšie pružiny a tlmiče s technológiou selektívneho tlmenia. Vonkajší dizajn modelu Grandland s maskou Opel Vizor dopĺňajú štýlové motívy charakteristické pre rad GSe: 19-palcové disky z ľahkej zliatiny inšpirované oceneným konceptom Manta GSe, unikátny zadný difúzor a znak GSe na dverách batožinového priestoru.

Opel Grandland PHEV TEST
Zdroj: Michal Lauko

Opel Astra Plug-in Hybrid

Plug-in hybridná Astra predstavuje historicky prvé kompaktné plug-in hybridné vozidlo značky Opel. Pre zákazníkov predstavuje pre zákazníkov každodennú výnimočnú jazdu s prvotriednymi technológiami. Na Slovensku ponúka 1,6-litrový benzínový motor, ktorý ponúka výkon 133 kW / 180 koní.

Klasický spaľovací motor dopĺňa elektromotor s výkonom 81 kW / 110 koní. Aj s pomocou 8-stupňovej prevodovky sa dokáže Astra dostať na maximálnu rýchlosť 225 km/h. Pri jazde na čisto elektrický pohon sa dostanete na úroveň 135 km/h. Pri prekročení tejto rýchlosti sa automaticky aktivuje spaľovací motor. Z 0 na 100 km/h sa viete dostať za 7,6 sekundy.

Nabiť si Astru viete za dve hodiny. Maximálny nabíjací výkon batérie tohto plug-in hybridného automobilu je 7,4 kW. Pri našom testovaní sme sa spotreba elektrickej energie pri jazde v meste nachádzala na úrovni 18,7 kWh/100 km. Celková spotreba sa pri jazde na diaľnici dostala na 6,9 l/100 km.

Opel Astra PHEV TEST
Opel Astra Plug-in Hybrid | Zdroj: Radovan Hlôška
Zdroj: Salón Elektromobilov 2023

30. júna 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+