MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2023 zamieri už onedlho do Košíc. Uskutoční sa od piatka 8. do nedele 10. septembra 2023 v priestoroch obchodného centra OC Optima. Priamo na mieste nebudú chýbať zastúpenia všetkých relevantných automobilových značiek.

Zblízka si budete môcť obzrieť najnovšie modely elektromobilov a plug-in hybridov, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu. Okrem samotnej výstavy budú pre vás pripravené aj vozidlá na testovacie jazdy, vďaka čomu si budete môcť vyskúšať, aké je to jazdiť v elektromobile. Samozrejmosťou je sprievodný program, odmeny pre aktívnych v publiku a najnovšie aj nedeľný program pre rodiny s deťmi. 

Salón Elektromobilov 2023 Košice vypúšťa registráciu účastníkov a generovanie vstupeniek s QR kódom. Tie neboli povinné ani doteraz, no v rámci predošlých ročníkov bola registrácia naviazaná na vybrané súťaže o ceny. Tentokrát je to inak. Jednoducho príďte na Salón Elektromobilov 2023 do Košíc, užite si deň plný pohody v duchu elektromobility, sledujte program a vyhrajte pekné ceny.

V zástupe elektrických vozidiel na vás bude čakať aj trojica Opel Grandland GSe Plug-in Hybrid, Opel Astra GSE a Opel Combo-e Life s ktorou sa bude možné zoznámiť naživo. Dvojica Opel Grandland GSe Plug-in Hybrid a Opel Astra GSE bude staticky vystavená v priestoroch Salónu Elektromobilov 2023 Košice a model Opel Combo-e Life bude pripravený na testovacie jazdy.

Opel Grandland GSe Plug-in Hybrid

Opel Grandland GSe je plug-in hybridné SUV, ktoré sa pýši dynamikou, štýlovosťou a zdatnosťou. Vozidlo využíva kombináciu 1,6-litrového zážihového motora s dvomi elektromotormi. Dokopy dosahujú výkon až 221 kW / 300 koní. Vozidlo sa môže pochváliť pohonom všetkých štyroch náprav, dobrou trakciou či výborným rozjazdom z miesta.

Grandland GSe dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy a maximálne dokáže ísť rýchlosťou 235 km/h. Na čisto elektrický výkon však dosiahnete najviac 135 km/h, čo bohato vystačí bežnému používateľovi. Batéria má kapacitu 13,2 kWh, čo zabezpečí až 50 km jazdy na elektrický pohon.

V automobile nájdeme aj unikátnu kalibráciu zavesenia kolies a riadenia, vzpery McPherson vpredu a viacprvkovú nápravu vzadu, tuhšie pružiny a tlmiče s technológiou selektívneho tlmenia. Vonkajší dizajn modelu Grandland s maskou Opel Vizor dopĺňajú štýlové motívy charakteristické pre rad GSe: 19-palcové disky z ľahkej zliatiny inšpirované oceneným konceptom Manta GSe, unikátny zadný difúzor a znak GSe na dverách batožinového priestoru.

Opel Grandland PHEV TEST
Zdroj: Michal Lauko

Opel Astra Plug-in Hybrid

Plug-in hybridná Astra predstavuje historicky prvé kompaktné plug-in hybridné vozidlo značky Opel. Pre zákazníkov predstavuje pre zákazníkov každodennú výnimočnú jazdu s prvotriednymi technológiami. Na Slovensku ponúka 1,6-litrový benzínový motor, ktorý ponúka výkon 133 kW / 180 koní.

Klasický spaľovací motor dopĺňa elektromotor s výkonom 81 kW / 110 koní. Aj s pomocou 8-stupňovej prevodovky sa dokáže Astra dostať na maximálnu rýchlosť 225 km/h. Pri jazde na čisto elektrický pohon sa dostanete na úroveň 135 km/h. Pri prekročení tejto rýchlosti sa automaticky aktivuje spaľovací motor. Z 0 na 100 km/h sa viete dostať za 7,6 sekundy.

Nabiť si Astru viete za dve hodiny. Maximálny nabíjací výkon batérie tohto plug-in hybridného automobilu je 7,4 kW. Pri našom testovaní sme sa spotreba elektrickej energie pri jazde v meste nachádzala na úrovni 18,7 kWh/100 km. Celková spotreba sa pri jazde na diaľnici dostala na 6,9 l/100 km.

Opel Astra PHEV TEST
Opel Astra Plug-in Hybrid | Zdroj: Radovan Hlôška

Opel Combo-e Life

Opel Combo-e Life prináša to najlepšie zo všetkého. Priestor a komfort pre 7 osôb, praktické inovatívne funkcie a 100 % elektrický pohon, s ktorým zvládne na jedno nabitie prejsť 280 kilometrov. Akumulátor má kapacitu 50 kWh a napája elektromotor s výkonom 136 koní.

Opel Combo-e Life
Opel Combo-e Life | Zdroj: Opel

K dispozícii je nabíjanie s výkonom 100 kW, vďaka čomu sa na 80 % kapacity batérie dostanete za 32 minút. Palubná nabíjačka má výkon 11 kW.

22. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+