MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2023 zamieri už onedlho do Košíc. Uskutoční sa od piatka 8. do nedele 10. septembra 2023 v priestoroch obchodného centra OC Optima. Priamo na mieste nebudú chýbať zastúpenia všetkých relevantných automobilových značiek.

Zblízka si budete môcť obzrieť najnovšie modely elektromobilov a plug-in hybridov, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu. Okrem samotnej výstavy budú pre vás pripravené aj vozidlá na testovacie jazdy, vďaka čomu si budete môcť vyskúšať, aké je to jazdiť v elektromobile. Samozrejmosťou je sprievodný program, odmeny pre aktívnych v publiku a najnovšie aj nedeľný program pre rodiny s deťmi. 

Salón Elektromobilov 2023 Košice vypúšťa registráciu účastníkov a generovanie vstupeniek s QR kódom. Tie neboli povinné ani doteraz, no v rámci predošlých ročníkov bola registrácia naviazaná na vybrané súťaže o ceny. Tentokrát je to inak. Jednoducho príďte na Salón Elektromobilov 2023 do Košíc, užite si deň plný pohody v duchu elektromobility, sledujte program a vyhrajte pekné ceny.

Auto Valas prinesie viacero zaujímavých modelov

Na Salóne Elektromobilov nebude chýbať ani spoločnosť Auto Valas, ktorá je autorizovaným predajcom automobilov Fiat, Kia, Alfa, Toyota a Lexus. V tomto roku oslávi okrúhle jubileum, 30. výročie vzniku. Do metropoly Košíc prineise poriadnu nádielku elektrifikovaných vozidiel.

Niektoré z nich budú len vystavené, na iných si budete môcť aj zajazdiť. V exteriéri bude vystavených až 9 vozidiel:

  • Toyota Prius
  • Toyota BZ4x
  • Lexus NX
  • Lexus UX
  • Lexus RX
  • Kian Niro EV
  • Kia Sportage
  • Kia Sorento

K dispozícii však budú aj 4 vozidlá, na ktorých si budte môcť zajazdiť. Toyota BZ4X ako zástupca SUV segmentu so skvelými jazdnými vlastnosťami, spoľahlivým výkonom a inteligentným online kokpitom či Lexus NX s najlepším hybridným hnacím ústrojenstvom vo svojej triede, Tazuna kokpitom, Lexus Safety System+ a s multi-informačným displejom.

Toyota bZ4X
Toyota BZ4X

Zajazdiť si budete môcť aj na elektromobile Kia EV6 s atraktívnym dizajnom, skvelým výkonom, veľmi dobrou spotrebou a veľkým akumulátorom. Výhodou tohto vozidla je aj extra rýchle nabíjanie s výkonom viac ako 200 kW, takže hravo zvláda aj dlhšie cestovanie.

test Kia Niro EV
Kia Niro EV

Zástupcom cenovo dostupnejších a kompaktnejších elektromobilov je kia Niro EV s výbornou spotrebou a množstvom skvelých riešení. Ide o elegantné vozidlo s nápadným dizajnom exteriéru a akumulátorom s využiteľnou kapacitou 64,8 kWh.

26. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+