MojElektromobil

Tretí ročník najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku opäť dorazí do metropoly východu. Košické nákupné centrum OC Optima sa stane centrom elektromobility v Košiciach už v dňoch od 2. do 4. septembra 2022.

Desiatky vystavených elektromobilov a hybridných vozidiel, testovacie jazdy, prednášky, diskusie a bohatý sprievodný program. Toto všetko a oveľa viac čaká na návštevníkov Salónu Elektromobilov 2022 Košice. Registrovaní účastníci akcie budú automaticky zaradení do žrebovania o zaujímavé ceny.

Svoje aktuálne modely do Košíc prinesie aj automobilka Suzuki. Medzi vystavenými modelmi tak nebude chýbať Suzuki Across PHEV a Suzuki S-Cross.

Plug-in hybridné SUV Suzuki Across ozdobou Salónu Elektromobilov 2022

Jedným z dvojice vystavených modelov automobilky bude plug-in hybridné SUV Suzuki Across. Tento elektrifikovaný model v sebe spája to najlepšie z rôznych svetov a jasne deklaruje, že do segmentu SUV zavial úplne nový vietor.

Ekologická jazda zabezpečená plug-in hybridným pohonným ústrojenstvom s pohonom všetkých štyroch kolies, moderné technológie pre bezpečnú a pohodlnú jazdu, robustná konštrukcia či osobitý šarm. To sú len niektoré z predností nového SUV Suzuki Across, s ktorými sa budete môcť zoznámiť na vlastné oči.

Suzuki Across plug-in hybrid (Zdroj: Suzuki)
Suzuki Across PHEV | Zdroj: Suzuki

SUV Suzuki Across v prevedení plug-in hybrid prináša vždy maximum toho, čo potrebujete. Či už ide o dynamický výkon, excelentný dojazd, tichá a pohodová jazda alebo ohľaduplnosť k životnému prostrediu, nové Suzuki vyniká v každej z týchto oblastí.

Veľkokapacitný akumulátor a spaľovací motor s objemom 2,5 litra pomôžu znásobiť pôžitok z cestovania. 2 výkonné elektromotory poskytujú plynulý, tichý výkon s vysokým krútiacim momentom pre komfortné každodenné jazdenie. Spaľovací motor je zase vždy pripravený poskytnúť pomocnú ruku pre jazdu vo vyšších rýchlostiach či intenzívnejší rozbeh.

Suzuki Across plug-in hybrid (Zdroj: Suzuki)
Suzuki Across PHEV | Zdroj: Suzuki

Vďaka prítomnosti akumulátora, ktorý môžete nabíjať doma či na verejných nabíjacích staniciach, je tu k dispozícii aj možnosť nehlučnej a absolútne bezemisnej jazdy. Pohon všetkých kolies v kombinácii so systémom AIM pre optimalizáciu dostupného výkonu a režimom Trail Mode sa postarajú o to, aby ste sa vždy dostali tam, kam potrebujete.

Suzuki S-Cross Mild Hybrid

Ďalším vystaveným modelom bude Suzuki S-Cross vo verzii Mild hybrid. Ponúka motor s priamym vstrekovaním paliva a turbo preplňovaním. Vďaka ľahkému a kompaktnému hybridnému systému ponúka lepšiu spotrebu paliva v kombinácii s agilným výkonom. Interiér tohto vozidla podporuje veľkolepý životný štýl.

Suzuki S-Cross
Suzuki S-Cross | Zdroj: Suzuki

Priestranná kabína s veľmi dobrým výhľadom vzbudzuje dojem, akoby sa rozširovala. Operadlá zadných sedadiel sú nastaviteľné do dvoch polôh, vďaka čomu možno zvýšiť pohodlie alebo maximalizovať flexibilný batožinový priestor. Multifunkčný dotykový panel obsahuje najnovšie digitálne funkcie, poskytuje tiež neustály prehľad o vozidle a zvyšuje tak komfort vašej jazdy.

Salón elektromobilov 2022 Košice v skratke

  • 2. – 4. september | Košice | OC Optima
  • Desiatky elektromobilov a plug-in hybridov na jednom mieste
  • Exkluzívne prednášky, diskusie a prezentácie
  • Testovacie jazdy od piatka až do nedele na najnovších elektromobiloch a plug-in hybridoch
  • Všetky informácie nájdete na oficiálnej stránke e-salon.sk, ako aj na webe mojelektromobil.sk
24. augusta 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+