MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2022 v Košiciach sa nezadržateľne blíži a návštevníci si ho môžu užiť už počas prvého septembrového víkendu (2. 9. – 4. 9. 2022) v priestoroch obchodného centra Optima v Košiciach. Fanúšikovia elektromobilov a elektrifikovaných vozidiel si prídu na svoje, nakoľko počas nabitého programu na nich čaká aj množstvo prednášok, diskusií či súťaže o zaujímavé ceny. Súčasťou trojdňového programu budú aj testovacie jazdy, aby si záujemcovia mohli vyskúšať na vlastnej koži, aké je to jazdiť elektrickým či elektrifikovaným vozidlom.

Škoda Enyaq iV Coupe RS TEST
Škoda Enyaq Coupe RS iV | Zdroj: Radovan Hlôška

Chýbať nebude ani jedna z najobľúbenejších značiek medzi slovenskými motoristami – značka ŠKODA, ktorá prinesie  dva špeciálne modely. Jedným z nich je plne elektrický ENYAQ COUPÉ RS iV, ktorý je doposiaľ najvýkonnejším modelom značky ŠKODA.  S výkonom 220 kW (300 koní) a krútiacim momentom 460 Nm ide rozhodne o zážitok, ktorý sa oplatí zažiť. Elektrický ENYAQ iV v prevedení RS totiž bude dostupný aj na testovacie jazdy!

Prvé čisto elektrické vozidlo RS z dielne mladoboleslavskej automobilky zvláda zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 6,5 sekundy. Tento výnimočný model ponúka napriek športovým výkonom a líniám aj veľkorysý interiér i dostatočne veľký batožinový priestor (570 litrov), takže je ideálny aj na každodenné praktické využitie.

Škoda Enyaq iV Coupe RS TEST
Škoda Enyaq Coupe RS iV | Zdroj: Radovan Hlôška

Druhým špeciálom, ktorý v stánku značky ŠKODA budete môcť vidieť, je upravený ENYAQ iV spoločnosti ZaMED. Ten je prvým elektrickým záchranárskym vozidlom na Slovensku. Okrem štandardnej konfigurácie vozidla prešiel tento konkrétny ENYAQ iV dodatočnými úpravami, ktoré ho pripravili pre potreby záchrannej zdravotnej služby. Úpravy zahŕňajú napríklad špeciálny reflexný polep auta, LED rampu so svetelnou a zvukovou signalizáciou, elektrický rozvod 230V s dvoma zásuvkami, mobilnú tlačiareň, nabíjačku akumulátora pre zdravotnícke prístroje, držiaky na defibrilátor, odsávačku, ventilátor umelej pľúcnej ventilácie a kyslíkové fľaše, ale aj špeciálne držiaky na transportné a vyslobodzovacie pomôcky či batoh so zdravotníckym materiálom.

Škoda Enyaq iV Coupe RS TEST
Škoda Enyaq Coupe RS iV | Zdroj: Radovan Hlôška

Salón Elektromobilov 2022 v Košiciach je tak jedinečnou príležitosťou, ako si naživo pozrieť a vyskúšať najnovšie elektromobily ŠKODA ENYAQ iV 80 alebo ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV. Nezabudnite si preto poznačiť do kalendára termín 2. až 4. septembra, Košice, obchodné centrum Optima.

Salón Elektromobilov 2022 Košice v skratke

  • 2. – 4. september | Košice | OC Optima
  • Desiatky elektromobilov a plug-in hybridov na jednom prehľadom mieste.
  • Exkluzívne prednášky, diskusie a prezentácie.
  • Testovacie jazdy od piatka až do nedele na najnovších elektromobiloch a plug-in hybridoch.
  • Všetky informácie nájdete na oficiálnej stránke e-salon.sk, ako aj na webe mojelektromobil.sk.
17. augusta 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+