MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2022 Košice je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj pre širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 2. do 4. septembra 2022 v obchodnom centre Optima Košice.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na elektrifikované modely z dielne značky Renault. V priestoroch OC Optima bude počas trvanie celej akcie vystavená trojica Renault Megane E-tech Electric, Renault Arkana E-Tech hybrid a Renault Captur E-Tech plug-in hybrid. Záujemcov o testovacie jazdy bude na priľahlom parkovisku očakávať dvojica modelov Renault Megane E-tech Electric a Renault Arkana E-Tech hybrid.

Renault Megane EV TEST
Foto: Radovan Hlôška

Renault Megane E-tech Electric

Nový plne elektrický Renault Megane E-Tech Electric prichádza ako to najlepšie z elektrickej ponuky značky Renault. Kombinuje v sebe kompaktnú karosériu hatchbacku so štýlom crossoveru a pridáva k tomu aj poriadne dravé športové línie. Vzrušujúca, poriadne divoká, ale aj úplne pohodová. Práve taká je jazda na elektromobile Renault Megane E-Tech Electric.

O dynamickú jazdu sa stará elektromotor s výkonom 160 kW, ktorý sa podpisuje na zrýchlení z 0 na 100 km/h za 7,4 sekundy. Renault Megane E-Tech Electric sa môže pochváliť aj optimalizovaným rozložením hmotnosti pre hladkú jazdu za každých okolností a špičkovú ovládateľnosť. Nech už je vaša trasa akokoľvek dlhá, vždy vás nadchne ergonomický a poriadne priestranný interiér plný najmodernejších prvkov. Všetky nákupy, prevoz tovaru či batožiny má zase pod palcom batožinový priestor s objemom 440 litrov.

Renault Megane E-Tech Electric vyrástol na platforme CMF-EV, vďaka čomu je vybavený ultratenkou 60kWh batériou. Problém tak nie sú ani dlhšie trasy, elektrický dojazd totiž dosahuje až 470 kilometrov. Systém automatickej regulácie teploty elektromotora a batérie sa postará o všetko potrebné a vy sa môžete spoľahnúť na nemenný výkon bez ohľadu na vonkajšie podmienky. Dojazd vás tak nikdy nesklame.

O maximálnu bezpečnosť celej posádky sa stará 26 asistenčných a bezpečnostných systémov, ktoré sú stelesnením všetkého potrebného pre jazdu bez starostí. Od aktívnej ochrany až po parkovacieho asistenta, elektrický Renault Megane E-Tech Electric to má všetko pod palcom.

Renault Megane E-Tech
Renault Megane E-Tech | Zdroj: Renault

Salón Elektromobilov 2022 Košice

Akcia Salón Elektromobilov 2022 je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 2. septembra do 4. septembra v OC Optima v Košiciach.

Salón elektromobilov 2022 Košice v skratke

  • 2. – 4. september | Košice | OC Optima
  • Desiatky elektromobilov a plug-in hybridov na jednom mieste
  • Exkluzívne prednášky, diskusie a prezentácie
  • Testovacie jazdy od piatka až do nedele na najnovších elektromobiloch a plug-in hybridoch
  • Všetky informácie nájdete na oficiálnej stránke e-salon.sk, ako aj na webe mojelektromobil.sk

„Realizované s finančnou podporou Nadácie Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky na rok 2022“.

31. augusta 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+