MojElektromobil

Najväčšia špecializovaná výstava elektromobilov, Salón Elektromobilov 2022, sa aj tento rok vracia do Košíc! Obchodné centrum Optima počas prvého septembrového víkendu privíta desiatky elektromobilov, plug-in hybridov a elektrifikovaných vozidiel. 

Návštevníci výstavy sa môžu tešiť na odborné diskusie, zástupcov z radu prevádzkovateľov nabíjacej infraštruktúry, bohatý sprievodný program či testovacie jazdy na vybraných elektrických modeloch.

Salón Elektromobilov 2022 je zaujímavý určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj pre širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o budúcnosti mobility. Výstava prebieha v termíne od 2. do 4. septembra 2022 v OC Optima.

Do metropoly východu má namierené aj značka Mercedes-EQ so svojimi najnovšími elektromobilmi. Tešiť sa môžete napríklad na dvojicu EQS a EQE od Mercedes-EQ, s ktorými sa budete môcť zoznámiť naživo priamo počas akcie Salón Elektromobilov 2022 v Košiciach.

EQS: Unikátny sedan hviezdou Salónu Elektromobilov 2022 Košice

EQS je prvý plnoelektrický luxusný sedan od značky Mercedes-EQ, ktorý nanovo definuje celú kategóriu. Postavený je na modulárnej architektúre pre elektrické vozidlá luxusnej a vyššej triedy, pričom sa pýši špičkovým dojazdom až do 770 km na jedno nabitie. Zlúčením technológie, dizajnu, funkčnosti a konektivity očaruje EQS vodiča, cestujúcich aj okolie. 

Vďaka účelovému dizajnu, precíznej práci a obrovskému odhodlaniu sa odborníkom na aerodynamiku v úzkej spolupráci s dizajnérmi podarilo dosiahnuť neuveriteľné výsledky. EQS patrí medzi sériovo vyrábané vozidlá s najlepšou aerodynamikou na svete. Táto skutočnosť sa, okrem iného, podpísala aj na špičkovom dojazde. Elektrický sedan patrí k najlepším aj pokiaľ ide o zvukový komfort.

EQS je síce blízka príbuzná novej Triede S, je však postavená na čisto elektrickej architektúre. Táto kompletne nová koncepcia umožnila vznik dôrazne účelového dizajnu (Purpose-Design): EQS sa vedením línií One Bow a dizajnom Cab Forward so splývajúcou zadnou časťou už pri prvom pohľade výrazne líši od vozidiel so spaľovacím motorom.

Mercedes EQS
Merceses EQS | Zdroj: Mercedes

Filozofia dizajnu známa ako zmyselná čistota sa v kombinácii s progresívnym luxusom odráža vo veľkoryso modelovaných plochách, zmenšených škárach a plynulých prechodoch.

Všetky modely EQS sú vybavené elektrickým hnacím ústrojenstvom na zadnej náprave, verzie s pohonom 4MATIC majú elektrické hnacie ústrojenstvo dodatočne aj na prednej náprave. Výkon rýchleho nabíjania až 200 kW umožní získať dojazd až 300 km už za 15 minút. Dokladom o dlhej životnosti akumulátorov je certifikát akumulátora. Tento certifikát platí 10 rokov alebo do 250 000 najazdených kilometrov.

Merceses EQS
Merceses EQS | Zdroj: Mercedes

Veľkou zaujímavosťou interiéru je hyperobrazovka MBUX. Táto veľká, klenutá obrazovka sa vzletne tiahne takmer od jedného stĺpika A k druhému stĺpiku A. Tri obrazovky sú umiestnené pod krycím sklom a vizuálne sa zlievajú. S OLED displejom s uhlopriečkou 12,3 palca pre spolujazdca vzniká vlastná oblasť zobrazovania a ovládania.

Merceses EQS
Merceses EQS | Zdroj: Mercedes

Elektrický model EQS je pozoruhodný aj svojim zameraním na trvalú udržateľnosť naprieč celým hodnotovým reťazcom: od vývoja cez nákup, výrobu a nabíjanie až po recyklovanie. Model EQS je výrazným míľnikom na ceste k cieľu plánu Ambícia 2039, s ktorým značka Mercedes-Benz intenzívne pracuje na CO2-neutrálnom autoparku nových vozidiel.

Salón Elektromobilov 2022 Košice v skratke

  • 2. – 4. september | Košice | OC Optima
  • Desiatky elektromobilov a plug-in hybridov na jednom prehľadom mieste.
  • Exkluzívne prednášky, diskusie a prezentácie.
  • Testovacie jazdy od piatka až do nedele na najnovších elektromobiloch a plug-in hybridoch.
  • Všetky informácie nájdete na oficiálnej stránke e-salon.sk, ako aj na webe mojelektromobil.sk.
16. augusta 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+