MojElektromobil

Salón Elektromobilov, to sú tri dni venované všetkému, čo je spojené so svetom elektromobilov. Najväčšia slovenská výstava elektromobilov v roku 2022 odštartovala v Bratislave. Priamo na mieste akcie na návštevníkov čakalo 56 elektrifikovaných vozidiel od 18 automobiliek a približne 30 partnerov. Okrem statickej výstavy zaujímavých modelov, diskusií a prednášok boli pripravené aj testovacie jazdy, ktoré predstavujú atraktívnu formu ako sa človek môže na vlastnej koži zoznámiť s dnešnými elektromobilmi.

Na Salóne Elektromobilov 2022 v Bratislave svoju slovenskú premiéru zažil aj nový model ŠKODA Enyaq Coupé RS iV v atraktívnej farbe Mamba Green. Veľkým prekvapením bol aj klasický model ŠKODA Enyaq iV v prevedení prvého elektrického záchranného auta na Slovensku. Značnú pozornosť na seba pritiahol elektromobil KIA EV6, ktorý sa pýši titulom Európske auto roka 2022. Reč prišla aj na rôzne praktické otázky a témy.

Jednou z kľúčových tém bol aj prehľad možností ako financovať nákup nového elektromobilu či plug-in hybridu. Spoločnosť ZSE Drive prezentovala svoje aktuálne poslanie „Budúcnosť vám ďakuje“, v rámci ktorého sa aktívne venuje využívaniu elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. K tomu pridala aj prehľad svojich služieb pre domácnosti, ako je napríklad kombinácia fotovoltiky , virtuálnej batérie a inteligentného wallboxu pre elektromobily.

Toto všetko a omnoho viac masám priniesol Salón Elektromobilov 2022 v Bratislave. Krátky pohľad na miesto akcie prináša aj naše prehľadové video. Nezabúdajte, už začiatkom septembra pokračujeme v Košiciach :).

Salón Elektromobilov 2022 mieri do Košíc

3. ročník najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku má najbližšie namierené do Košíc. V priestoroch nákupného centra Atrium Optima v Košiciach sa uskutoční v termíne od piatka 2. do nedele 4. septembra 2022. Priamo na mieste nebudú chýbať zastúpenia všetkých relevantných značiek, ako aj odborníci na nabíjaciu infraštruktúru či prevádzkovanie elektromobilov.

Zblízka si budete môcť obzrieť najnovšie modely elektromobilov a plug-in hybridov, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu. Okrem samotnej výstavy budú pre vás pripravené aj vozidlá na testovacie jazdy, vďaka čomu si budete môcť vyskúšať, aké je to jazdiť v elektromobile. Tešiť sa môžete aj na bohatý program plný rôznych tém zo sveta elektrických áut. Bezplatná registrácia na Salón Elektromobilov 2022 Košice už bola spustená. Neváhajte a registrujte sa ešte dnes!

7. júla 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+