MojElektromobil

Zrejme sa zhodneme na tom, že by elektromobily nemohli existovať bez kvalitnej nabíjacej infraštruktúry. Bez toho, aby sa nabíjacia infraštruktúra vyvíjala a zlepšovala, sa jednoducho nebudú zlepšovať ani samotné elektrické autá. Taktiež sa tým pádom nebude zvyšovať ani ich počet.

Lepšie nabíjanie = viac elektromobilov

Úspech elektromobility ako takej je teda na nabíjacej infraštruktúre priamo závislý a je si toho vedomá aj spoločnosť ABB. Tá sa už dlhé roky problematike nabíjania elektrických áut venuje. Patrí v tomto smere medzi svetových lídrov a inak tomu nie je ani na našom území. Na drvivej väčšine slovenských rýchlonabíjacích staníc tak nájdete práve logo tejto spoločnosti.

Hoci ABB vyrába aj pomalšie AC nabíjačky, špeciálne sa zameriava na rýchlejšie DC dobíjanie. K dnešnému dňu u nás vybudovala už viac ako 60 takýchto staníc a ich počet sa neustále zvyšuje. Viac sa už ale o spoločnosti ABB a jej pôsobení na Slovensku dozviete v našej novej videosérii.

Seriál o elektromobilite s ABB

Video vzniklo v spolupráci s ABB.

4. septembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+