MojElektromobil

Automobilka Renault sa už dlhšie spolieha na výborné predaje svojho elektromobilu Zoe. Darí sa mu hlavne na európskom trhu, no v poslednom čase pribúda silná konkurencia. Aj to je jedným z dôvodov, prečo sa automobilka rozhodla refreshnúť obľúbený model a ponúknuť výraznejšie vylepšenia.

Renault Zoe 2019

Nový Renault Zoe príde s jemne pozmeneným dizajnom exteriéru. Zmenená bude predná maska, ktorá je údajne inšpirovaná konceptom Zoe e-Sport, ktorý bol odhalený približne pred dvoma rokmi. Elektromobil bol videný na testovacej jazde vo Francúzsku, no ako to už býva zvykom, bol poriadne zakamuflovaný. Zmenou prejde aj interiér – okrem zväčšenia celkového priestoru sa môžeme tešiť aj na novú prístrojovú dosku.

Vylepšenia sa dočká aj samotný elektromotor a veci okolo neho. Výkon štandardného modelu sa zvýši len nepatrne, zo 107 na 109 koní, no pravdepodobne príde aj model s vyšším výkonom, 130 koní. Vylepšená bude aj batéria, ktorá ponúkne vyššiu kapacitu, no detaily ešte nie sú známe. Automobilka tvrdí, že kapacita bude dostatočná na to, aby elektromobil zvládol prejsť 400 km na jedno nabitie podľa normy WLTP. To by potvrdzovalo špekulácie o navýšení kapacity zo 41 na 50 kWh.

So zvýšenou kapacitou batérie príde aj podpora DC rýchlonabíjania, ktorá v Zoe doposiaľ chýbala. Nový Zoe by mal podporovať štandard CCS s nabíjacím výkonom až 100 kW, to všetko pri zachovaní trojfázového 22 kW AC nabíjania.

Náš tip
Aj Renault Zoe bude podporovať rýchlonabíjanie cez CCS

12. februára 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+