MojElektromobil

Plán elektrifikácie mesta Paríž zahŕňa aj spoluprácu s miestnou automobilkou Renault. Cieľom sú tiež krátkodobé, strednodobé a dlhodobé akcie v prospech vývoja prepojených a autonómnych elektrických vozidiel. Parížska metropola chce zaviesť vstup len elektrickým vozidlám do roku 2030, pričom rovnaký cieľ má Francúzsko ako také do roku 2040.

Náš tip
RENAULT INVESTUJE 1 MLD. € DO ZVÝŠENIA PRODUKCIE ELEKTROMOBILOV

2000 vozidiel pre Paríž

Automobilka Renault začne od septembra tohto roka dodávať spolu až 2000 plne elektrických vozidiel typu ZOE, Twizy, Kangoo Z.E či Master Z.E pre potreby francúzskeho mesta Paríž. Okrem zdieľanej mobility by mali byť tieto vozidlá použité aj na ďalšie úkony, ktoré počítajú aj s autonómnou prevádzkou vozidiel.

„Mestá a výrobcovia automobilov majú príležitosť spojiť svoje sily pre budúcnosť mobility. Paríž a Renault teraz vedú spoločnú cestu tým, že zbližujú svoju činnosť v oblasti zdieľania áut a elektromotorov. To umožní ponúknuť obyvateľom Paríža a Ile-de-France zdravšie a menej znečistené životné prostredie, kde sa každý môže ľahšie pohybovať. Táto konštruktívna dohoda je tiež príležitosťou na podporu hlavných technologických a priemyselných pokrokov, ktoré prispievajú k implementácii Parížskej dohody o klíme a vytvárajú udržateľné pracovné miesta a aktivity.“ – hovorí starostka Paríža Anne Hidalgo.

Paríž ako hlavné mesto Francúzska má hneď niekoľko iniciatív pre zníženie znečistia miestneho ovzdušia. Už teraz majú niektoré vozidlá lokálne limity. Prvé elektrické vozidlá by teda mali byť nasadené už v priebehu septembra a Renault hovorí, že flotila plnohodnotných 2000 vozidiel bude k dispozícii do konca tohto roka.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

5. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+