MojElektromobil

Nová služba s názvom eAlpha, ktorú prevádzkuje spoločnosť Alpha Taxi, ponúka elektrické vozidlá Nissan LEAF 2018. Tieto vozidlá premávajú po uliciach mesta Martin a blízkom okolí, pričom ponúknu aj zaujímavé technické špecifikácie. Každý z týchto elektromobilov obsahuje pohonnú jednotku s výkonom 110 kW, či batériu s celkovou kapacitou až 40 kWh. Tá by mala vozidlám zabezpečiť dojazd na jedno nabitie približne na úrovni 250 kilometrov.

Objednávky aj cez HOPIN

Zákazník si môže objednať odvoz elektrickým taxíkom aj prostredníctvom aplikácie HOPIN. V prípade objednávky cez službu HOPIN má štartovné hodnotu 0,00 eur, základný sadzba sa pohybuje na úrovni 0,66 eur za kilometer a o hodinu čakania je možné požiadať za 12 eur. Minimálna hodnota objednávky je stanovená na 2,40 eur. Zisťovali sme pre vás prvé reakcie na novú taxislužbu zo strany zákazníkov.

Náš tip
V MARTINE SA OFICIÁLNE SPÚŠŤA NAJLACNEJŠIA TAXISLUŽBA V REGIÓNE. PONÚKNE ELEKTROMOBILY

Reakcia od zákazníkov je pozitívna

Elektrické taxíky sa v martinskom okolí tešia pomerne veľkej obľube. Nasvedčuje to aj spätná väzba od samotných cestujúcich napríklad na Facebooku, ktorá nešetrí slovami chvály. “Posúvajú level, majú radi progres, neboja sa zmien a inovácií. Ekologické a spoľahlivé. Skvelý prístup, ústretovosť, ochota a to, že vždy odídete s úsmevom. Chválim za e-taxíky, výborná vec.” Aj takéto reakcie priniesli zákazníci elektrických taxíkov. Niektorí zákazníci dokonca reagovali pochvalou, že ide o najlepšie taxi v Martine.

Na pohľad po prvých týždňoch prevádzky samotných elektrických taxíkov sme sa opýtali aj priamo človeka z centra diania. Peter Kolaja zo spoločnosti Alpha Taxi nám priblížil pohľad na to, akú spätnú väzbu už od svojich zákazníkov dostali. Taxislužba dokonca obdržala aj telefonickú pochvalu, ktorá hodnotila resp. porovnávala posedenie a pohodlie v nových (elektrických) vozidlách oproti starším štandardným vozidlám, ktoré boli ako taxíky využívané v minulosti.

“Reakcie, máme zväčša pozitívne, u niektorých ľudí až nadšenie. Jedna telefonická pochvala však bola výnimočná, a to od hendikepovanej pani (Zdenka R.). Cestujúca povedala, že v týchto nových autách sa cíti oveľa pohodlnejšie, a vďaka trocha zvýšenému posedu sa jej aj nastupuje či vystupuje oveľa pohodlnejšie.” – hovorí Peter Kolaja z Alpha Taxi.”

Taxislužba Alpha Taxi, ktorá v súčasnosti využíva na prepravu svojich zákazníkov elektrické vozidlá, prevádzkuje svoje služby v Martine. Prijali by ste obdobnú elektrickú taxislužbu aj vo vašej obci či meste?

Článok vznikol v spolupráci so službou Alpha Taxi.

24. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+