MojElektromobil

Ministerstvo hospodárstva včera informovalo, že pripravuje nový balík pre podporu elektromobility na Slovensku. Plán ešte nie je schválený, návrh však obsahuje 16 konkrétnych opatrení.

Ako informoval štátny tajomník ministerstva hospodárstva Vojtech Ferencz, nové elektromobily a plug-in hybridy by mali v priebehu budúceho roku začať dostávať špeciálne zelené EČV, ktoré umožnia výhody využívať. Možnosť výmeny evidenčných čísel pre existujúcich majiteľov sa zatiaľ nespomína, očakávame že tak bude možné urobiť.

Konkrétnych 16 opatrení ministerstvo zatiaľ neuvádza. Spomenulo však napríklad možnosť vjazdu do nízkoemisných zón. O tých aktuálne už uvažuje mesto Košice a Žilina.

Ministerstvo spomína aj možnosť využívať BUS pruhy vyhradené pre MHD, zvýhodnenie parkovania a daňové úľavy pre podnikateľov.

Pripravuje sa aj nové kolo dotácii na nákup elektromobilov. Doterajšia podpora pre fyzické a právnické osoby skončila 30.6.2018.

21. novembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+