MojElektromobil

Startup z elitnej anglickej Cambridge University hovorí, že má batériu, ktorá sa nabije za 6 minút. Podobných vyhlásení sme už počuli mnoho, no táto spoločnosť vie údajne priniesť svoj produkt na trh už budúci rok.

Startup Echion Technologies založil Dr. Jean De La Verpilliere počas svojho doktorandského štúdia na danej univerzite. Hovorí, že objavil nový prášok, ktorý nahradí grafit v Li-ion batériách, čo umožní ohromujúcu rýchlosť nabíjania.

Startup má otestovaný prototyp produktu a zabezpečené financovanie od investorov Newable Private Investing a Cambridge Enterprise.

”Pracujeme na metódach, ktorými zabezpečíme relatívne jednoducho výrobu 1000 ton tohto prášku v továrňach. Máme prototyp a plánujeme produkt komercializovať už na začiatku budúceho roka. Predtým však musia byť schválené všetky testovania,” Povedal to zakladateľ startupu.

Echion Technologies
Výkonný riaditeľ Echion Technologies Jean De La Verpilliere (vľavo) a technický riaditeľ kontrolujú kvalitu svojho prášku (Foto: Cambridge Independent)

 

Startup tiež hovorí, že dokáže prášok implementovať do už existujúcich tovární iných spoločností a jednoducho ho “nasypať” do výroby batérií. Bude tak používať svoj produkt a predávať ho pod značkou inej spoločnosti.

Vyhlásení rôznych startupov o prelomových batériám sme už počuli mnoho. Tento startup je však rozdielny v tom, že sa z veľkej časti zameriava na čo najrýchlejšie uvedenie produktu na trh. Dúfajme, že sa to tomuto startupu podarí a že čoskoro vďaka nemu uvidíme na cestách elektromobily, ktoré sa nabijú rýchlejšie ako spaľovacie automobily.

 

5. septembra 2019
Zdroj: Electrek, Cambridge Independent

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+