MojElektromobil

Počas posledného týždňa sa vo svete elektromobility udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Prvý elektromobil mal Volkswagen už 50 rokov pred ID. Buzzom, s technológiou výmeny batérií

Uverili by ste, že ID. Buzz v skutočnosti nie je prvou elektrickou dodávkou Volkswagenu a že nemecký automobilový gigant si už pred polstoročím dokonca vyskúšal technológiu výmeny batérií?

Platba za nabíjanie elektromobilu nesmie byť peklom. Ale ako s tým súvisia jazdy na Masarykovom okruhu v Brne?

Dostali sme možnosť zúčastniť sa eventu Visa EV Experience, ktorý priniesol účastníkom či už možnosť prvého dotyku s elektromobilitou, alebo rozšírenie si poznatkov a skúseností s elektrickými vozidlami, a to aj vo veľmi dynamických podmienkach na Masarykovom okruhu v Brne.

Kia už tento mesiac predstaví cenovo dostupné elektrické SUV Kia EV3 – bude sa vyrábať na Slovensku?

Kia zverejnila niekoľko záberov svojho pripravovaného SUV Kia EV3 – plne elektrický model, ktorý má byť menší, dostupnejší a viac ekologický než jeho súčasní súrodenci v modelovom rade “EV”.

Test Fiat 500e 3+1: Praktický a imidžový elektromobil do mesta

Fiat 500 je automobilom, ktorý pozná naozaj každý. Niet sa čomu diviť, historicky prvý Fiat 500 označovaný aj Topolino (v preklade myšička) totiž prišiel na trh už pred takmer 90 rokmi. Aký je v plne elektrickej verzii?

Súťaž s NearCharger.sk: vyhrajte 3x mesačné nabíjanie Flat Safe od ZSE Drive

Počas ostatných mesiacov sa v rámci diskusných fór projektu Nearcharger.sk objavilo viacero zaujímavých tém a príspevkov. Teraz v spolupráci s partnerom ZSE Drive prinášame súťaž o 3x mesačné nabíjanie Flat Safe pre aktívnych používateľov. Je to veľmi jednoduché!

Prvá lastovička novej generácie elektromobilov. Na Slovensko prichádza Peugeot E-3008

Nový Peugeot 3008 v týchto dňoch prichádza na slovenský trh, my sme ho mali možnosť nakrátko vyskúšať (pochopiteľne sme zvolili čisto elektrickú verziu Peugeot E-3008) a priniesť vám prvé dojmy z vozidla.

Test Jeep Avenger: Elektromobil ovešaný oceneniami, no dokázal presvedčiť aj nás?

Nedávno sme mali možnosť vyskúšať si elektromobil, ktorý sa pýši označením Európske Auto Roka 2023. To, či si tento titul aj naozaj zaslúži, sme sa pokúsili zistiť v našom plnohodnotnom týždňovom teste.

Začala hromadná výroba prelomových batérií. Nabíjajú sa extrémne rýchlo a majú dlhú životnosť

Plány sa oneskorili len o malú chvíľu a už tento týždeň začala hromadná výroba bezlítiových sodíkových batérií s dlhou životnosťou. Na trh sa tak dostáva zaujímavá alternatíva k aktuálnym štandardom.

12. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+