MojElektromobil

Nielen vo svete, ale aj na Slovensku a v Česku je čoraz viac spoločností, ktoré sa snažia byť zodpovedné v oblasti udržateľnosti a uhlíkovej neutrality. Jednou z nich je aj popredný partner ZSE Drive, spoločnosť Coca-Cola Hellenic Česko a Slovensko, ktorá v máji 2021 odštartovala svoj unikátny projekt GreenFleet na zníženie emisií z vozového parku.. Zároveň v roku 2023 ZSE Drive v spolupráci s Coca-Colou prináša tému elektromobility a udržateľnosti návštevníkom Salónov elektromobilov.

Salón elektromobilov v Košiciach

Na tohtoročnom Salóne Elektromobilov v Košiciach bude ZSE Drive prezentovať svoje nové komplexné riešenia pre nabíjanie elektromobilov v rodinných aj bytových domoch a zároveň riešenia šité na mieru pre developerské spoločnosti

Pre majiteľov elektromobilov, ktorí vlastnia rodinný dom, je najjednoduchším riešením nabíjať elektromobil doma vo svojej garáži. garáži. Produktový manažér ZSE Drive Rastislav Žembery k tejto téme hovorí: „Maximálny potenciál elektromobilu využijú majitelia, ktorí nabíjajú doma v noci a každé ráno majú k dispozícii auto s plným dojazdom. Jednou z výhod je šetrenie času, ale hlavnou výhodou je nepochybne úspora nákladov, pretože domáce nabíjanie so ZSE Drive je aktuálne na slovenskom trhu najlacnejšie.“ 

Kúpa bytu so sebou prináša veľa radosti, ale aj starostí. Na budúceho majiteľa čaká veľa vybavovania, potvrdení a aj tie príjemné stránky ako výber zariadenia a doplnkov sú časovo veľmi náročné. Preto ZSE Drive vychádza v ústrety majiteľom a budúcim majiteľom elektromobilov v nových rezidenčných objektoch. Ešte pred kolaudáciou nehnuteľnosti budú mať majitelia príležitosť zabezpečiť si k parkovaciemu miestu prípravu na nabíjanie elektromobilu a v prípade, že už elektromobil vlastnia, aj wallbox pre nabíjanie vozidla. Výhodná ponuka v takýchto projektoch, na ktorých sa podieľa ZSE Drive, v súčasnosti uľahčí život a v budúcnosti ušetrí čas a peniaze. Aj o tejto téme sa viac dozvedia návštevníci podujatia. 

ZSE Drive a Coca Cola aj na Salónoch elektromobilov

Počas tohto roka prezentuje ZSE Drive spoluprácu Coca-Cola Hellenic Česko a Slovensko aj na Salónoch elektromobilov po celom Slovensku. „Po úspešnom e-salóne s Coca-Cola ID.Buzz v Bratislave, Škoda ENYAQ iV vo farbách NATURA – Na zdravie každý deň v Trenčíne a Martine, pozývame širokú verejnosť na posledný tohtoročný Salón elektromobilov do Košíc (OC Optima) počas 8. – 10. septembra, kde budeme spolu so ZSE Drive opätovne prítomní s atraktívnym modelom VW ID.Buzz, ktorý využívajú naši technici na trhu.“  pozýva na e-Salón Pridala.

Najkomplexnejší partner v oblasti elektromobility

ZSE Drive a Coca-Cola Hellenic Česko a Slovensko úspešne spolupracujú už od roku 2021. Spočiatku ZSE Drive poskytovalo pre spoločnosť Coca-Cola Hellenic Česko a Slovensko nabíjanie vozidiel s Plug-in-hybridnou motorizáciou. „Postupne, s dodaním prvých čisto elektrických vozidiel, sme začali využívať ďalšie programy pre verejné nabíjanie. Pre elektrické vozidlá je pre nás zaujímavý a výhodný program ZSE Drive Flat. Pre vozidlá s Plug In Hybridnou technológiou sme zostali pri programe ZSE Drive Partner.“  Informoval o spolupráci Pridala.

Spoločnosti v rámci spolupráce diskutujú aj inštalácii nabíjačiek pre pobočky Coca-Cola, či možnostiach  domáceho nabíjania pre zamestnancov s elektromobilmi. Mať pripravenú infraštruktúru, ako pre interné, tak pre domáce nabíjanie, je pre ďalšie kroky v transformácii vozového parku kľúčové.

Elektrifikácia vozového parku

Moderná zodpovedná firma a elektromobilita idú ruka v ruke. Čo znamená pre modernú firmu elektromobilita? A prečo stále viac firiem prechádza na e-flotily v rámci svojich vozových parkov? „Postupná transformácia vozového parku a postupný prechod zo spaľovacích motorov na elektromobily sú kľúčové.“ vysvetlil Fleet manager Coca-Cola Hellenic Česko a Slovensko, Martin Pridala. Aj Coca-Cola sa postupne snaží elektrifikovať svoju flotilu. „Do konca tohoto roku budeme mať 30 plne elektrických vozidiel. Ide o elektrické vozidlá pre senior management team, stredný management, úžitkové elektrické vozidlá pre technikov na trhu, až po vozidlá ŠKODA Enyaq RS iV Coupe, v rámci nášho motivačného programu pre najlepších obchodných zástupcov.“ O tom, že vozidlá sú vo firme naozaj plne využívané, svedčí aj fakt, že „každé z týchto vozidiel za rok najazdilo viac ako 55.000 km.“ prezradil Pridala. 

Spoločnosť však nevyužíva len osobné automobily, postupne elektrifikuje aj  vozidlá pre distribúciu. „Po zaradení prvého plne elektrického úžitkového vozidla VW ID.Buzz, o pár dní zaradíme do testovania prvé elektrické nákladné vozidlo pre distribúciu. Plne elektrické vozidlá distribúcie plánujeme v prvej fáze nasadiť pre rozvoz našich nápojov v mestách a tým prioritne prispievať k znižovaniu mestských emisií CO2.“

Projekt GreenFleet a znižovanie emisií

Coca-Cola Hellenic Česko a Slovensko sa netají svojim zodpovedným prístupom a ekologickými aktivitami. „Trvale udržateľný rozvoj je pre spoločnosť Coca-Cola Hellenic Česko a Slovensko jednou z kľúčových oblastí. Ako spoločnosť máme záväzok byť do roku 2040 uhlíkovo neutrálni a znižovať svoju ekologickú záťaž nad rámec legislatívnych požiadaviek.“  V rámci tejto agendy Coca-Cola Hellenic Česko a Slovensko v máji 2021 odštartovala projekt GreenFleet. „V tomto projekte sme sa zaviazali znížiť emisie CO2 produkované našim vozovým parkom o 55% v porovnaní s rokom 2017.“ priblížil projekt Pridala.

Zdroj: ZSE Drive
29. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+