MojElektromobil

V dňoch 19. – 22. 3. 2019 sa už po 27. uskutoční najväčšia a najvýznamnejšia elektrotechnická udalosť v regióne strednej Európy, veľtrh AMPER.  Súčasťou veľtrhu je aj prehliadka elektromobility AMPER MOTION.

V tomto ročníku sa návštevníci môžu tešiť na čerstvé modely ako sú Tesla 3, Audi e-tron, prvý sériovo vyrábaný elektromobil umožňujúca nabíjanie výkonom až 150 kW, alebo prvé elektrické SUV od Jaguaru I-PACE. Predstaví sa tiež automobilky KIA (modely e-Niro, Niro HEV a Optima Plugin hybrid), Hyundai (modely IONIQ electric, IONIQ plug-in-hybrid a KONA electric), alebo Volkswagen (modely e-Golf a e-Crafter).

Ďalšími zaujímavosťami budú elektrobus spoločnosti Ekova, alebo formule študentov ČVUT. Na svoje si prídu aj priaznivci moped áut, ktorí si môžu prezrieť modely francúzskeho výrobca AIXAM, ktoré možno riadiť už od pätnástich rokov. Ukáže sa aj populárne úžitkový elektromobil Polaris-Group. K elektromobilite patria neodmysliteľne aj dobíjacia stanica, zastúpené spoločnosťami ejoin, ELEXIM, EVSelect, Green 24, Olife Energy, alebo Smart-EV.

Prvý deň veľtrhu prebehnú hneď dve konferencie zamerané na elektromobilitu, perspektíva elektromobility a SMART City v praxi. Téma Perspektíva elektromobility sú rozdelené do štyroch tematických blokov, ktorými sú:

  • Postoj štátu k alternatívnym pohonom v automobilovej doprave,
  • Vývoj v elektromobilite – trendy v roku 2019 v ČR, v Európe a vo svete,
  • Elektromobilita a elektroenergetika v súvislostiach,
  • Vývoj a skúsenosti.

Veľtrh AMPER odráža aktuálne trendy elektrotechniky ako sú priemysel 4.0 a IoT, spestrením budú aj ďalšie sprievodné projekty AMPER SMART CITY, AMPER START UP alebo práve AMPER MOTION. V rámci veľtrhu sa tiež koná súťaž o najprínosnejší exponát veľtrhu, ZLATÝ AMPER. Organizátori veľtrhu chcú nadviazať na úspešný minulý ročník, ktorý navštívilo vyše 43 000 návštevníkov, a kde sa prezentovalo takmer 600 vystavovateľov z 29 krajín.

Portál MojElektromobil.sk je mediálny partner výstavy AMPER.

5. marca 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+