MojElektromobil

Menší elektrický crossover Kia e-Soul je vo svojej tretej generácii dynamickejší a inovatívnejší než kedykoľvek predtým. Zachoval si svoj nezameniteľný dizajn, avšak v Európe bude ponovom dostupný výlučne s plne elektrickým pohonom. Jeho batérie zvýšili energetickú hustotu o 30%

„Model Soul bol od svojho vzniku pre značku Kia skutočným priekopníkom, určeným pre širší trh. Pred desiatimi rokmi vytvoril segment mestských crossoverov a keď sme predstavili variant Soul EV, išlo o prvý plne elektrický crossover. Nová Kia e-Soul predstavuje ešte väčší prelom, keďže v Európe ju uvádzame štandardne vybavenú elektrickým pohonným ústrojenstvom s predĺženým dojazdom – bez možnosti výberu spaľovacieho motora,“ oznámil Emilio Herrera riaditeľ Kia Motors Europe.

Krajší dizajn

V minulom roku (poslednom roku predaja aktuálneho modelu) predala spoločnosť Kia v Európe viac plne elektrických modelov Soul EV spaľovacích. Táto skutočnosť sa podieľala na rozhodnutí Kie ponúkať už iba elektrický pohon.

Nový e-Soul stále ponúka jeden z najlepších pomerov ceny a kvality a interiér, do ktorého sa vojde celá 5-členná rodinka. S dĺžkou 4 195 mm je nová generácia o 55 milimetrov dlhšia.

Európski zákazníci majú k dispozícii možnosť výraznejších oblúkov nad blatníkmi a opláštením bočných prahov, ako aj ochrannú lištu na spodnej časti predného nárazníka.

V ponuke je elektromotor s dlhým dojazdom (kapacita batérie 64 kWh) alebo elektromotor so štandardným dojazdom (39,2 kWh). Nový e-Soul má podstatne silnejšie elektromotory poskytujúce krútiaci moment až 395 Nm (+39% oproti predošlej generácii).

Základná verzia s výkonom 136 koní a 277 kilometrov dojazdom štartuje na sume 35 690 eur. Druhá silnejšia varianta s výkonom 204 koní, kapacitou batérie 64 kWh a 452 kilometrov dojazdom začína na sume 39 490 eur.

Najdrahší variant Platinum

Výbava Platinum je výhradne pre silnejšiu motorizáciu s výkonom 150 kW a cena tejto verzie sa začína na 41 290 eur. Zákazníci e-Soulu si môžu v tomto prípade dokúpiť ešte metalický lak.

Už v základe však máte napríklad LED svetlomety vpredu a vzadu, hmlovky, elektrickú parkovaciu brzdu, vyhrievaný volant a predné sedadlá, adaptívny tempomat s funkciou Stop/Go a ďalšie doplnky.

3. mája 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+