MojElektromobil

Elektromobil Porsche Taycan zhorel v rezidencii na Floride a spolu s ním zhorela aj garáž, v ktorej bol zaparkovaný.

Po predstavení Taycanu automobilka začala odovzdávať majiteľom prvé kusy už v decembri minulého roka, z toho 130 išlo do USA. A práve jeden z tejto 130-ky zhorel na južnej Floride 16. februára.

Porsche Taycan biely exterier

Aktuálne nevieme presný dôvod požiaru, no na záberoch je jasne vidieť, že auto zhorelo úplne celé a požiar poškodil aj veľkú časť garáže. Susedia z okolia uvádzajú, že auto vo vnútri garáže vybuchlo.

Špekulácií okolo požiaru je plno, presných informácií žalostne málo. Porsche nateraz len potvrdilo, že o tomto incidente vie a aktívne vyšetruje príčiny požiaru.

 

Kedže ide o prvý Taycan, ktorý zhorel, podrobné vyšetrenie príčin požiaru je pre automobilku extrémne dôležité. Očakávame preto, že o tomto prípade budeme v dohľadnej dobe ešte počuť. Snáď sa dozvieme, čo presne sa tu stalo.

No neberme to prehnane kriticky, zhorieť môže každé auto. Štatistiky ukazujú, že je oveľa menšia pravdepodobnosť, že zhorí elektromobil ako normálne auto so spaľovacím motorom – aj napriek tomu, že často sa píše o tom, aké sú elektromobily nebezpečné. Je to spôsobené aj tým, že elektromobily na cestách sú v porovnaní so spaľovákmi novinkou, preto sú mediálne ostro sledované, a to v každom ohľade.

Samozrejme, že určite nie je príjemné vidieť, ako vám vo vlastnej garáži zhorí nové auto za 150 000 €. No treba byť vďačný za to, že sa to zaobišlo bez ujmy na zdraví.

19. februára 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+