MojElektromobil

Automobilka Porsche dnes oznámila, že pri vývoji elektrického modelu Taycan spolupracovala s americkou spoločnosťou Apple. Toto partnerstvo umožní používateľom streamovať hudbu cez Apple Music v aute pomocou zabudovaného pripojenia na internet.

Streamovanie hudby vo svojich elektromobiloch nedávno priniesla aj Tesla. Tá však využíva spoločnosti Slacker (USA) a Spotify (Európa). Záujemcovia si budú môcť v Taycane priplatiť tri roky integrovaného pripojenia na internet.

Prvý oficiálny záber interiéru Porsche Taycan
Prvý oficiálny záber interiéru Porsche Taycan

 

Klaus Zellmer, generálny riaditeľ Porsche Cars North America povedal, že toto partnerstvo je o dizajne a hodnotách, ktoré obe spoločnosti zdieľajú.

Okrem služby Apple Music dostane Taycan aj Apple CarPlay. V tejto chvíli nie je jasné, či bude v Taycane implementovaný bezdrôtovo alebo cez kábel iPhonu.

„Nevynechali sme to [Apple CarPlay], pretože si myslíme, že je to cenný doplnok v našom celkovom portfóliu,“ povedal Lars Buchwald, riaditeľ predaja, marketingu a operácií divízie Porsche Connect.

Porsche Taycan

U Porsche Taycan vidíme prvýkrát priamo integrovanú službu Apple Music do infotainmentu automobilu.

Porsche Taycan bude mať svetovú premiéru začiatkom septembra a prvé kusy by mali byť dodané zákazníkom do konca tohto roka. Model bude výnimočný tým, že bude schopný udržať najvyšší výkon a opakované šprinty bez obmedzovania, čím prekonáva aj elektromobily od Tesly.

 

 

21. augusta 2019
Zdroj: 9to5Mac

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+