MojElektromobil

Len šesť týždňov po predstavení športového elektromobilu Porsche Taycan Turbo a Turbo S spoločnosť predstavuje tretiu verziu tohto modelu. Porsche Taycan prichádza v dvoch výkonnostných verziách a s výrazne nižšou cenovkou, s ktorou môže lepšie konkurovať Tesle Model S.Porsche Taycan 4S

Porsche Taycan 4S

Dve výkonnostné verzie

Nový model je k dispozícii s dvomi veľkosťami batérií. Taycan 4S prichádza s výkonom 390 kW a 79,2 kWh jednopodlažnou “Performance” batériou a verzia ‚‚Performance Battery Plus“ s výkonom 420 kW a dvojpodlažnou batériou o kapacite 93,4 kWh. Taycan 4S je teda základnou verziou nového modelu.

Výkon a dojazd sa podľa verzie líšia. Akcelerácia a maximálna rýchlosť sú však v oboch variantoch totožné – z 0-100 km/h za 4,0 sekundy, max. rýchlosť 250 km/h. Dojazd je 407 kilometrov s batériou Performance a až 463 kilometrov s batériou Performance Plus (WLTP). Maximálny nabíjací výkon je 225 kW, resp. 270 kW.

Porsche Taycan 4S

Porsche Taycan 4S

Porsche Taycan 4S - nové aerodynamické disky kolies
Porsche Taycan 4S – nové aerodynamické disky kolies

Koeficient odporu vzduchu je len 0,22, čo prospieva k nízkej spotrebe energie a väčšiemu dojazdu. Aerodynamike prospievjú aj nové aerodynamické disky kolies.

Porsche Taycan 4S - interiér

Výbava a cena

Základná cena modelu Taycan 4S s Performance batériou, aerodynamickými 19” diskami a základnou bielou/čiernou farbou karosérie začína na sume 105 607 eur.

K dispozícii je ďalších 7 metalických lakov karosérie, ako aj 6 druhov diskov s rôznym dizajnom a 9 rôznych dizajnov interiéru. Model sa dá vybaviť množstvom ďalších dizajnových, komfortných a iných prvkov.

Model sa už vyrába vo fabrike Porsche pri nemeckom Stuttgarte a je po ňom obrovský dopyt. K predajcom dorazí v januári 2020. V lete 2020 plánuje automobilka priniesť na trh ešte dostupnejšiu verziu s pohonom len zadnej nápravy a cenou približne 90 000 eur.

14. októbra 2019
Zdroj: Motor1, Porsche, TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+