MojElektromobil

Volvo sa pomaly chystá na spustenie predaja ich plne elektrického vozidla Volvo XC40 Recharge. Ide o prvý elektromobil od Volvo, vysoká pozornosť venovaná tomuto modelu je preto pochopiteľná. Síce výroba už bola spustená, cenu sme stále nepoznali. Tá sa napokon objavila až teraz a platí pre USA.

Zatiaľ čo Polestar, sesterská automobilka Volvo, už má na cestách prvé elektromobily, Volvo sa ešte na dodávky zákazníkom chystá. Zverejnenie špecifikácií prebehlo ešte minulý rok a konkrétne parametre vôbec neboli zlé. Automobilky majú vo zvyku zverejňovať detaily áut, ktoré sa k zákazníkom dostanú až o niekoľko mesiacov či možno až rokov, a to samozrejme bez ceny. Sériová výroba sa ale už naplno rozbehla a tak bola iba otázka času, kedy sa dozvieme aj oficiálnu cenu.

Náš tip
Volvo spúšťa výrobu svojho prvého elektromobilu XC40 Recharge

Pôvodné informácie hovorili o sume pod 55 tisíc amerických dolárov a automobilka tento sľub napokon dokázala splniť. Odporúčaná maloobchodná cena Volvo XC40 Recharge tak začína na sume 53 990 amerických dolárov. V prepočte ide o necelých 46 tisíc eur, čo je o asi 14 tisíc eur viac ako základná verzia s klasickým pohonom. Uvidíme, či to bude platiť aj po zverejnení oficiálnych slovenských cien. Na tie si ale ešte nejaký čas budeme musieť počkať.

Volvo XC 40 Recharge je vybavené batériou s kapacitou 78 kWh, ktorá zabezpečí dojazd podľa normy WLTP cez 400 kilometrov. Pohon zabezpečuje dvojica elektromotorov s výkonom 150 kW (1 vpredu a 1 vzadu), dokopy teda dajú 300 kW. Nabíjanie je možné výkonom 150 kW na DC staniciach a cez AC nabíjačky zvládne prijať 11 kW. Maximálna rýchlosť auta je 180 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne za 4,7 sekundy.

22. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+