MojElektromobil

Bezpečnostné riešenie týchto spoločností umožní detegovať kybernetické útoky proti autonómnym a prepojeným vozidlám (takým, ktoje možné pripojiť na internet) a zároveň ponúkne čo najvyššiu možnú ochranu proti týmto útokom. 

Cieľom tohoto partnerstva je zaistiť vysokú bezpečnosť autonómnych a prepojených automobilov. A to pomocou riešenia schopného detegovať a predchádzať prenikom do elektronických riadiacich jednotiek (Electronic Control Unit, ECU), ktoré majú na starosti kontrolu a ovládanie jazdných vlastností ako akcelerácia, riadenie alebo brzdenie. Podobne bude toto bezpečnostné riešenie chrániť informačné a zábavné zariadenia vo vozidle (IVI, In-Vehicle Infotainment) vrátane automobilových navigačných systémov a telematických zariadení.

Panasonic a Trend Micro

Riziko, že hacker môže v prepojenom vozidle prevziať kontrolu nad volantom či brzdným systémom, je viac ako reálne a vysoké. Nové bezpečnostné zraniteľnosti sa objavujú každý deň a je možné ich zneužiť na neoprávnené, vzdialené ovládanie automobilu. Viac než kedykoľvek predtým je preto okrem bezpečnostných prvkov automobilov potrebné pamätať aj na analyzovanie nových útokov. Ideálne pomocou neustáleho monitorovania interných systémov automobilu z prostredia cloudu. A výsledky týchto zistení potom využiť na prípravu a implementáciu protiopatrení do všetkých vozidiel.

Plánovaná podoba budúcej, spoločne vyvinutej architektúry z dielne spoločností Panasonic a Trend Micro.

Výsledná platforma bude postavená na technológii detekcie a prevencie prenikov Control Area Network (CAN). Tá pochádza od spoločnosti Panasonic. Postavená bude tiež na riešení IoT Security spoločnosti Trend Micro. Technológia značky Panasonic umožní rozpoznať akýkoľvek neautorizovaný príkaz, zaslaný do elektronickej riadiacej jednotky.

Riešenie Trend Micro IoT Security, ktoré využíva globálne bezpečnostné informácie a expertízu, ako je analýza malware, bude implementované do IVI zariadení. Tieto systémy, vrátane navigácií, tak budú schopné detegovať útoky, zneužívajúce známe zraniteľnosti prepojených automobilov prostredníctvom internetu. Obe technológie spoločne umožnia zbierať informácie o bezpečnostných udalostiach a posielať ich do analytickej cloudovej platformy. Tú je možné využiť na odhalenie a blokovanie podozrivej komunikácie.

Vývoj spoločného riešenia umožní ponúknuť komplexnú ochranu pred kybernetickými útokmi na autonómne a prepojené vozidlá, vrátane interných informačných a cloudových systémov. Obe spoločnosti sa budú usilovať o komerčné uvedenie zamýšľaného riešenia už okolo roku 2020.

Zdroj: iotnews, tlačová správa

22. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+