MojElektromobil

Známy model Opel Corsa prešiel modernizáciou a teraz oficiálne prichádza v novej verzii. Zmeny v rámci “faceliftu” prebehli po stránke dizajnu, ale aj “pod kapotou”. Opel v súvislosti s novinkou spomína charakteristickú masku Opel Vizor a nový dizajn zadnej časti, kde sa logo značky stalo centrálnym prvkom.

Čierna „maska“ pokrýva celý predok modelu Corsa a plynulo spája mriežku chladiča, LED svetlomety a stredový znak Opel Blitz do jedného celku. Aj neoslňujúce maticové svetlá Intelli-Lux LED sú teraz ešte lepšie a precíznejšie – ponúkajú už 14 samostatne ovládateľných LED prvkov, namiesto pôvodných 8.

Nová Corsa ponúka zákazníkom na výber rôzne druhy pohonu, počnúc čisto elektrickým batériovým pohonom cez hybrid až po spaľovacie motory. Čisto elektrická verzia pritom nesie jasné označenie Opel Corsa Electric.

V porovnaní so svojim predchodcom Opel Corsa-e sa môže pochváliť vyšším výkonom, vylepšenou batériou, a teda aj dlhším dojazdom. Corsa Electric ponúkne dve verzie elektrického pohonu: výkon 100 kW/136 k s predĺženým dojazdom do 357 kilometrov alebo výkon 115 kW/156 k s dojazdom až 402 kilometrov podľa WLTP. Pri použití rýchlonabíjačky sa batéria nabije z 20 na 80 % za 30 minút.

Opel Corsa 2023 | Zdroj: Opel

Vynovený interiér a premiéra pre Android Auto

Modernizovaná verzia Opel Corsa v interiéry dostala nové vzory sedadiel, ako aj nový dizajn radiacej páky a volantu. Čerešničkou na torte je voliteľný plne digitálny kokpit s novým informačno-zábavným systémom založený na platformách Snapdragon Cockpit Platform. Navigačný systém ponúka pripojené služby, prirodzené hlasové ovládanie „Hey Opel“ a aktualizácie na diaľku. Okrem toho sú zobrazenia na 10-palcovej farebnej dotykovej obrazovke navigačného a multimediálneho systému a informačnom displeji vodiča teraz ešte prehľadnejšie, aby ste si všetky dôležité informácie vedeli pozrieť v zlomku sekundy.

Nováčik má však aj ďalšie eso v rukáve. Po prvýkrát bude možné k multimediálnym systémom vozidla pripojiť smartfóny kompatibilné s rozhraním Apple CarPlay a Android Auto a zároveň ich bude možné nabíjať – v oboch prípadoch bezdrôtovo.

Panoramatická cúvacia kamera a detekcia chodcov

Nová ponuka asistenčných systémov obsahuje panoramatickú cúvaciu kameru s vysokým rozlíšením, adaptívny tempomat, obmedzovač rýchlosti, systém na ochranu bokov či systém výstrahy pred kolíziou s automatickým núdzovým brzdením a detekciou chodcov. Novinka by sa mala do predaja v Európe mala dostať ešte pred koncom roka 2023. Informácie o dostupnosti na Slovensku ešte len budú zverejnené. Medzi konkurentov elektrického hatchbacku by sme mohli zaradiť napríklad modely MG4 Electric, Cupra Born či Volkswagen ID.4.

Opel Corsa 2023 | Zdroj: Opel
24. mája 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+